HGS'ler ile ilgili çok önemli açıklama

Bakan Arslan "Bakiye yetersizliği olabildiği gibi, HGS sticker'ı yıpranmış ve eskimiş olabiliyor veya yanlış yere yapıştırılmış olabiliyor. Okumuyor ve ödeme yapılmıyor ve nakit gişesine yönlendiriliyor. HGS stickerında bir sıkıntı varsa, stickerlarını değiştirsinler" dedi.

HGS'ler ile ilgili çok önemli açıklama
HGS'ler ile ilgili çok önemli açıklama
GİRİŞ 04.05.2018 11:35 GÜNCELLEME 04.05.2018 11:36
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Bakan Arslan "Bakiye yetersizliği olabildiği gibi, HGS sticker'ı yıpranmış ve eskimiş olabiliyor veya yanlış yere yapıştırılmış olabiliyor. Okumuyor ve ödeme yapılmıyor ve nakit gişesine yönlendiriliyor. HGS stickerında bir sıkıntı varsa, stickerlarını değiştirsinler. 
Vatandaşın aklında şöyle bir algı var; HGS'den alacağına nakit alıyor orada da nakit açığını kapatıyor. Topladığınız nakdi saklamak ilave bir maliyet, orada eleman bulundurmak maliyet, bu nakidi 24 saat bankalara göndermek de bir maliyet. Nakit toplamanın saklamanın ve bankaya aktarmanın maliyeti avantaj değil. İlave bir yük getiriyor. Vatandaşlarımız dikkatli olup, zamanında başvuru bulunsunlar.
" dedi.
 
İSTANBUL YENİ HAVALİMANI
 
Dünyanın da gıptayla izlediği bir havalimanımız. Yüzde 88.5 ilerleme sağlandı. İsmini29 Ekim'de göreceğiz. Ulaşımını da sağlamak zorundayız. Birçok koridordanİstanbul'un ana arterlerine ulaşımı sağlayacağız. Metro çalışmaları devam ediyor ancak birçok inşaat işi yaptığımızdan bu tür projelerin temelini atamadığımız için, tünel delme makinalarımız şuan Gayrettepe'den 3. Havalimanı'na tünelleri açıyorlar. Birçok yerden de TEM ve E-5'e entegre olacak koridorları aşmış olacağız.
 
İSTANBUL TÜNELİ PROJESİ
 
3 katlı tünel bizim için önemli. Buradaki karada ve denizdeki sondajları tamamladık ve güzergahla ilgili çalışmaları yapıyoruz. Kısa sürede ihalesini yapmak amacımız. Araç geçişi anlamında günde 120 bin aracın geçmesini öngörüyoruz. 1.5 milyon insanın da gündelik metroyu kullanacağı bir metro ağı kuruyoruz. Diğer metro ağlarıyla da entegre olacağı için günde 6.5 milyon kişiye hizmet vermiş olacağız.
 
ÇUKUROVA HAVALİMANI
 
Bir yanlış algıyı düzeltelim; doğru bilgi Çukurova Havalimanı çok önemsiyoruz. İşler gayet iyi gidiyor. 2019 yılı başına kadar altyapı bitmiş olacak. Üst yapı da dahil ihalesini yaptık 229 bin metrekare alandan bahsediyoruz. Dün itibarıyla sözleşmesi imzalandı. Önümüzdeki Pazartesi yer teslimi yapıpişe başlayacağız. 1 yıl içerisinde bitirip hizmete açacağız. Bu havalimanında 3500 uzunluğunda bir pist olacak. 11 adet köprü ile vatandaşa hizmet edeceğiz. 
 
ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ
 
1915 Çanakkale Köprüsü'nün ismi zaten simge... İkinci simge ayak açıklığı 2023 metre olacak. Cumhuriyet'in kuurluşunun 100. yıl simgesi. Bu sene 18 Mart'ta kazıkları çakmaya başladık hem de kule ayaklarının oturacağı beton bloklar vardı onların da inşaatını fiilen başlattık. Bunlar bittiğinde yüzdürerek getirip oturacağız. Önümüzdeki yıl köprüyü göreceğiz.  
 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
OTOMOBİL
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • bakiplatform 2 yıl önce Şikayet Et
  ogs al kurtul ben hiç sıkıntı yaşamadım
  Cevapla
 • şoför 2 yıl önce Şikayet Et
  benim bildiğim kamera plakadan okuyor etiketle ne alakası var.cama yapıştırmışsın yapıştırmamışsın fark etmez.plaka düzgün ise sorun olmaz
  Cevapla
 • avcı 2 yıl önce Şikayet Et
  HGS sistemi uygulaması ülkemizde başlandığında bunun bir FETÖ projesi olduğunu yazmıştım nerde en geri kalmış bir sistem varsa onu ülkemize özellikle yamadılar hem görevliler uğraşsın hem kullananlar... sadece ben en az 5 kez yanlış okuma yüzünden düzeltme istedim...
  Cevapla
 • MÜSLÜMAN TÜRK 2 yıl önce Şikayet Et
  Doğrudur bende ceza yedim 10 katı ödedik Allah belalarını versin
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  bende kart var, bazen camadn düşüyor, ama ön panele koyuyorum. Koyuyorum koymasına da bildiğim kadarıyla plaka okuyarak da işlem yapılıyor. neden böyle bir haber yapılmış anlamadım.
  Cevapla
 • golge38 2 yıl önce Şikayet Et
  sayın bakan vatandaşa değil de kurumlara talimat versin hgsnin başına bir şey geldiğinde ücretsiz değişim yapsınlar her seferinde sıfırını satıp bide içine 30 tl yükleme mecburiyeti getiriyorlar her hgs değişiminde 50 tl mi vereceğiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle