Ondokuz Mayıs Üniversitesi en az lise mezunu 224 personel alımı! KPSS...

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi 224 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilana başvuru yapmak için KPSS B grubu puanına sahip olunması gerekmektedir. Peki hangi branşlar için personel alımı yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

Ondokuz Mayıs Üniversitesi en az lise mezunu 224 personel alımı! KPSS...
Ondokuz Mayıs Üniversitesi en az lise mezunu 224 personel alımı! KPSS...
GİRİŞ 09.05.2018 15:34 GÜNCELLEME 09.05.2018 15:34

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Samsun 19 Mayıs Üniversitesi bünyesine farklı branşlar için toplamda 224 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre adayların en az lise mezunu olmaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS B grubu puanına sahip olmaları gerekmektedir. İşte Ondokuz Mayıs Üniversitesi sözleşmeli personel alımına ilişkin bilgiler…

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

- 657 Sayılı Kanunun 53'üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile nöbet usulü çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

- Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak).

- Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

HANGİ BRANŞLAR İÇİN ALIM YAPILACAK?

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesine toplamda 224 kişilik boş kadro ile, 175 hemşire, 33 Sağlık Teknikeri, 4 Eczacı, 5 Fizyoterapist, 3 Diyetisyen ve 3 Psikolog olmak üzere toplamda 224 kişi alınacak.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER VE BAŞVURU İŞLEMLERİ!

- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

- Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi,

- 2016 KPSS; P3 puanını gösteren belge, Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS şartı aranmamaktadır. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda yalnızca bu pozisyon için yazılı ve/veya sözlü sınav yoluyla işlem yürütülecek olup ayrıca duyuru yapılacaktır.

- 1 adet resim ile birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına en geç 16 mayıs tarihine kadar şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR