Erken emeklilik müjdesi! İmzaya açıldı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği yıpranma payında karar verildiğini açıkladı. Demircan, sağlık çalışanları için “1 yıllık çalışmaya 60 gün yıpranma verilmesi” şeklinde düzenleme yapacaklarını söyledi.

Erken emeklilik müjdesi! İmzaya açıldı
Erken emeklilik müjdesi! İmzaya açıldı
GİRİŞ 29.04.2018 10:04 GÜNCELLEME 29.04.2018 11:26
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Demircan, uzun süredir tartışılan düzenlemenin tasarı haline dönüştürüldüğünü belirtirken, “Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı” dedi. Amaçlarının bu yasama döneminde yıpranma payıyla ilgili düzenlemenin meclisten geçmesi olduğunu söyleyen Demircan, “Tüm sağlık çalışanları için yıpranma payı üzerinde duruyoruz. Şu anda meclis süreci için net bir şey söyleyemem. Ama tabii ki amacımız bu dönemde bu konunun bir sonuca bağlanması olur” ifadelerini kullandı.

Daha önce yapılan açıklamalarda da sağlıkla ilgili bir torba tasarı hazırlandığı belirtilmişti. Söz konusu torba tasarıda, ilaç sanayinde yerlileşmenin artması için düzenlemelerin yer alması beklenirken, sağlık turizmiyle ilgili çalışmaların tek elden yürütülmesi için Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi adı altında bir yapı kurulması hedefleniyor. Tasarıda 20’ye yakın maddenin bulunması bekleniyor.

 

 

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 89
 • hakkı 4 yıl önce Şikayet Et
  insaları mezarda emekliliğe beklentisine sokuldu. ciddi çalışma saati ve yaşı belirlenmeli.insan emekli olup gidip köyünde toprakla uğraşsın. içi boşaltılmış şekilde değil. sağlam iken emekli olunmalı.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 4 yıl önce Şikayet Et
  2008,de 4/b Bağkurlu yapılan eski SSK,lı isteğe bağlılar ancak ölünce emekli olur!.
  Cevapla
 • eyt vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  Emeklilikte yaşa takılanlar içinde müjde bekliyoruz
  Cevapla
 • Ali 4 yıl önce Şikayet Et
  Önce Eyt 'lilere bakin
  Cevapla
 • Uzm. 4 yıl önce Şikayet Et
  Özellikli branşlarda çalışanlar (nükleer tıp gibi) belli bir oranda yıpranma payı alıyordu. Bunlarla örneğin bir KBB uzmanı aynı mı tutulacak yoksa bu branşlar çift yıpranma payı mı alacak, bu netlik kazanmalı. Radyasyonla adeta gargara yapan insanlar için, madenciler gibi erken emeklilik imkanı olmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle