KDK taşeron işçiye kadro yolunu açtı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı çocuk evlerinde çalışan taşeron işçi, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) "dostane çözüm yolu" kapsamında gerçekleştirdiği görüşmeler sonrasında sürekli işçi kadrosuna geçiş yaptı.

KDK taşeron işçiye kadro yolunu açtı
KDK taşeron işçiye kadro yolunu açtı
GİRİŞ 25.04.2018 15:19 GÜNCELLEME 25.04.2018 15:19
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, askerlik, izin, istirahat gibi nedenlerle çalıştırılmayan işçilerin yerine alt işverene bağlı olarak nöbet usulüyle çocuk evlerinde çalışan taşeron işçi, sürekli işçi kadrosuna geçirilmemesi üzerine konuyu KDK'ya taşıdı.

Başvurucu, 2 Ocak 2017'den itibaren söz konusu yerde çalıştığını, kadroya geçiş için yaptığı başvurunun, çalıştırılmadığı gerekçesiyle 4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla reddedildiğini bildirdi.

Şikayet başvurusunu değerlendiren KDK, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile "dostane çözüm yolu"na giderek görüşme yaptı.

Görüşmelerin ardından başvurucu, taşeron işçilerin kadroya geçişlerine yönelik hükümleri de içeren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçirildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 9
 • Katıp kengil 5 yıl önce Şikayet Et
  Hastanede çalışan loborotuvar teknisyeni yım ancak yüzde yetmiş diliminden dolayi kadro alamadım bekliyoruz
  Cevapla
 • Mustafa Kutlu 6 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım söz verdiğiniz hakkımız olan kadromuzu verin lütfen. Şartsız koşulsuz lakinsiz çalışan herkes kadro alacak dediniz. Sözde emekliliğe hak kazandık diye zorla genç yaşta emekli olacağız.Düşük emekli maaşıyla nasıl geçineceğiz. Ev kira çocuklar okuyor yapmayın ailelerimizle zor durumda kalacağız geçinemeyeceğiz sonra bunun vebalini ödeyemezsiniz Sayın Cumhurbaşkanım
  Cevapla
 • Musa Yurt 6 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Jülide hanım şartsız koşulsuz lakinsiz çalışan herkes kadro alacak sözünüzü tutun.Sözde emekliliğe hak kazandık diye zorla genç yaşta emekli ediyorsunuz.Düşük emekli maaşıyla nasıl geçireceğiz.Ailece madur ve perişan olacağız. Hakkınız olan kadromuzu verin Sayın Bakanım
  Cevapla
 • Musa Yurt 6 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım sözde emekliliğe hak kazandık diye zorla genç yaşta emekli olacağız.Düşük emekli maaşıyla nasıl geçineceğiz. Ev kira çocuklar okuyor geçinemeyeceğiz zor durumda kalacağız. Lütfen hakkımız olan kadromuzu verin Sayın Cumhurbaşkanım
  Cevapla
 • hasanhüseyin 6 yıl önce Şikayet Et
  Polis Evlerinde calışanlara kadro bekliyo Asılişleri bizler yapıyo Ankara polis evi 90 kişi magdur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle