Türkiye'nin gururu! 5 bin yola çıktı

MKEK Kırıkkale Silah Fabrikası'nda üretilen ilk milli piyade tüfeği MPT-76'dan 5 bin adedinin daha Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmek üzere sevkiyatı yapıldı.

Türkiye'nin gururu! 5 bin yola çıktı
Türkiye'nin gururu! 5 bin yola çıktı
GİRİŞ 19.04.2018 12:13 GÜNCELLEME 19.04.2018 12:15
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası'nda üretilen ilk milli piyade tüfeği MPT-76'dan 5 bin adedinin daha Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmek üzere sevkiyatı yapıldı. 

MKEK Silah Fabrikası'ndaki törende konuşan MKEK Silah Fabrikası Müdürü Mehmet Ocakçıoğlu, MPT-76'dan toplamda 20 bin adet siparişleri olduğunu ve bugünkü sevkiyatla 16 binini teslim ettiklerini söyledi.

 

 

Geriye kalan 4 bin silahı da bir ay içerisinde teslim edeceklerini belirten Ocakçıoğlu, şöyle konuştu:

"MPT-76 silahımız 20 binle kalmayacak. 26 bin 500 daha sipariş geleceğini ilgililerden öğrendik. Askerimizin elinde bulunan silahlar artık tedavülden kalkacak, bunların yerine MPT-76 silahımız konacak. 2019 yılı itibarıyla 26 bin 500 MPT-76, 15 bin MPT-55 silah fabrikamızda yapılacak. Bugün uluslararası söz sahibi olan MPT-76'dan 5 bin adedini teslim ediyoruz. 42 NATO testinden geçen tek silah MPT-76'dır. Bu silahımızla MKEK olarak ne kadar övünsek azdır. Bu silahta hepimizin emeği var. Bunun daha iyisini yapmak bizim de boynumuzun borcudur. İnşallah daha iyilerini yapacağız. Son teslimatımız olan 4 bin silahımızı bir ay sonra yapacağız. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından 4 tır dolusu MPT-76, Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmek üzere yola çıkarıldı.

ETİKETLER
piyade tüfeği
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Sayonara 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim zamanımıza yetişseydi keşke. Hakkari dağlarında, her 3 atışta bir tutukluluk yapan alman g3'lerine mahkum olmadan kendi ülkemizin silahını gururla taşıyarak askerlik yapmak nasip olmadı bize.
  Cevapla
 • Habip Çıkrıkçı 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun çok güzelde,gururda duyuyoruz elhamdulillâh.. Lakin bu sevkiyat neden gizli yapılmaz...
  Cevapla
 • kemal kerenciler 2 yıl önce Şikayet Et
  maşalllah ülkeme mili mucadele güven tazeledi
  Cevapla
 • Erdoğan 2 yıl önce Şikayet Et
  chp abd vediğerleri tüm zalimlere ver mehteri
  Cevapla
 • turan 2 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun
  Cevapla