Şok'un halka arz tarihi belli oldu

Yıldız Holding'in iştiraklerinden Gözde Girişim, yüzde 39 oranında sermaye payı ile hissedarı olduğu Şok Marketler'in halka arz sürecini mayıs ayı içerisinde tamamlamayı planlıyor.

Şok'un halka arz tarihi belli oldu
Şok'un halka arz tarihi belli oldu
GİRİŞ 16.04.2018 17:13 GÜNCELLEME 16.04.2018 17:13
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bloomberg HT'ye konuşan Şok Marketler CEO'su Uğur Demirel, halka arz için en doğru zamanda başvuru yaptıklarını dile getirerek şöyle konuştu; "Mayıs ayında şirketi halka arz etmiş olmayı umut ediyoruz. Gelen kaynağı şirkete enjekte edeceğiz. Neredeyse tamamı sermaye yatırımı yoluyla olacak. Ana hissedarımız Yıldız Holding'in bu süreçte herhangi bir satışı yok, diğer ortakların ise kendi tercihleri. Halka arz sonrası borçların tamamını kapatmış olacağız" diye konuştu.

Şok Marketler'in minimum yüzde 30 temettü dağıtma hedefi olduğunu belirten Demirel, "Her yıl dört bin kişiye istihdam sağlıyoruz ve bin yeni mağaza açmayı öngörüyoruz. Birkaç yıl daha bu şekilde devam edeceğiz" bilgilendirmesini yaptı. Uğur Demirel, mağaza açma sürecinde satın alma gibi bir gündemleri de olmadığını vurguladı.

Yıldız Holding'in iştiraklerinden Gözde Girişim, yüzde 39 oranında sermaye payı ile hissedarı olduğu Şok Marketler'in paylarının halka arzına ilişkin olarak hazırlanan izahnamenin onaylanması amacıyla mart ayında başvuruda bulunmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • S.A. 3 yıl önce Şikayet Et
    Ülker'in pazar payında önemli ölçüde kaybı yokken neden tedarikçilere para ödeyemiyor? Neden vadeleri 15 günden 90 güne çıkardı ve neden 20 milyon lira olan lactalise borcu ödemiyor. Cevap: paralar yurt dışına kaçırıldı. Paralar kalmadı.
    Cevapla