4/C’lilerin 4/B’ye geçişi sağlandı

4/C’lilerin 4/B’ye Geçirilmesine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı Bugünkü Resmi Gazetede yayımlandı.

4/C’lilerin 4/B’ye geçişi sağlandı
4/C’lilerin 4/B’ye geçişi sağlandı
GİRİŞ 30.03.2018 15:26 GÜNCELLEME 30.03.2018 15:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

3'üncü Dönem Toplu Sözleşmesi'nde yer verdiğimiz hüküm doğrultusunda statüleri kaldırılan 4/C’li personel artık 4/B’li yani sözleşmeli personel statüsüne geçirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri ile yapılan görüşmede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, sözleşmeli statüye geçirilen personelin maaşlarında yüzde 10’a yakın artış yapılacağı ifade edildi. 4/C’nin tarih olması yanında Toplu Sözleşmeyle elde ettiğimiz artışların dışında da bu personelin maaşlarında iyileştirmeler olacak. Söz konusu personelin ek ödemeleri de 375 sayılı KHK kapsamında yasal dayanağa oturtularak ek ödemelerinden vergi kesintileri yapılmayacak.

4/C’liler Artık Unvan Sahibi

Geçici personel olmaktan kurtulup sözleşmeli personel statüsüne kavuşan bu personelden yükseköğrenim mezunu olanlar idari büro görevlisi unvanlı pozisyonlara, diğerleri ise idari destek görevlisi" unvanlı pozisyonlarda istihdam edilecek.

Nihai Hedefimiz Kadrolu İstihdam

Dün gerçekleştirilen 2018 yılı Mart ayı KPDK toplantısında Genel Başkan Ali Yalçın’ın da üzerine basarak belirttiği gibi Konfederasyonumuzun nihai hedefi kamu görevlilerinin kadrolu istihdamıdır. Geçici statüde istihdamın kaldırılarak bu statüdeki personelin sözleşmeli personel olmasını sağlamamız nihai hedefimiz için bir adımdır. Memur-Sen, iş güvenceli kadrolu istihdamın sağlanmasına kadar mücadelesine devam edecektir.

YORUMLAR 2
  • Murat 4 yıl önce Şikayet Et
    Kusura bakmasınlar da sendika başkanı ne yüzle hala umut dağıtıyor ne kadrosu
    Cevapla
  • ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
    taşeron yasasıyla birlikte vekil imamlara'da kadro verilmeliydi.
    Cevapla