Doğan Medya resmen satılıyor! İşte satış fiyatı

Doğan Medya Grubu'na ait tüm medya varlıklarının Demirören'e satışı gerçekleşiyor. Anlaşmayla birlikte Hürriyet, Kanal D, Posta, Fanatik, CNN Türk, DHA, D-Smart gibi markalar Erdoğan Demirören'in sahibi olduğu Demirören Grubu'na geçecek.

Doğan Medya resmen satılıyor! İşte satış fiyatı
Doğan Medya resmen satılıyor! İşte satış fiyatı
GİRİŞ 22.03.2018 08:44 GÜNCELLEME 22.03.2018 08:44
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Bünyesinde Milliyet ve Vatan gazetelerini barındıran Demirören Grubu, Doğan Holding'in medya şirketlerinin satın alınması için anlaşmaya vardı. Açıklama yapıldı.

Anlaşmayla birlikte Doğan Medya Grubu çatısı altındaki Hürriyet, Posta, Fanatik gazeteleri ile Kanal D, CNN Türk, D-Smart, Doğan Haber Ajansı (DHA) markaları Demirören Grubu'na geçecek.

İŞTE RESMİ AÇIKLAMA

"Şirketimiz'in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. ("Kanal D" TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. ("CNN Türk" TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. ("D Smart")'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."

HİSSELER TAVAN FİYATTAN KAPANDI

Anlaşma haberiyle Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Holding hisselerinde sert yükselişler görüldü. Borsa İstanbul'daki Hürriyet Gazetecilik hisseleri yüzde 19.42 artışla 1,23 liraya çıkarak tavan fiyatı gördü. Doğan Holding hisseleri yüzde 19,18 artışla 0,87 lirayla tavan fiyattan kapandı.

DEMİRÖREN 7 YILDIR MEDYA SEKTÖRÜNDE

-Milangaz ve Likidgaz markalarıyla kamuoyunda bilinen Demirören Grubu'nun iş dünyasındaki varlığı 1956 yılında kurulan Oto Kolaylık şirketiyle başladı.

-1972 yılında Milangaz'la enerji sektörüne adım atan grup 1996'da Dem-Al adlı Türkiye'nin ilk otoğaz firmasını bünyesine kattı. Holding özellikle LPG sektöründe çok sayıda şirketin (Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz) sahibi konumunda.

-Demirören Grubu, 2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerini yine Doğan Grubu'ndan satın alarak medya sektörüne girdi.

-Grup son alarak Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız Total'in Türkiye birimini Nisan 2016'da bünyesine katarak akaryakıt dağıtım sektöründe de önemli aktörlerden biri oldu.

-Grubun faaliyet gösterdiği sektörler arasında enerji, turizm, medya, sanayi, eğitim, inşaat ön plana çıkıyor.

.

YORUMLAR 33
 • Kamil 5 yıl önce Şikayet Et
  çoktan kayyum atanması lazımdı, alavere dalaverelerle elde edilmiş mal varlığına.
  Cevapla
 • ❤☾✩❤ 5 yıl önce Şikayet Et
  Darbe dönemlerinde,medyanın rolüne müebbet hapis cezası istemiyle soruşturma açılacağını duyan Aydın Doğan,varlıklarını satıp yurt dışına kaçacak.Ahmet Hakan ve Şirin Payzın kovulursa çok sevineceğim.
  Cevapla
 • Deli Turk 5 yıl önce Şikayet Et
  Cahil milletin kafasini ayni konulu sama sapan dizilerle magazin programlariyla kandirip trilyiner oldu.Simdi keyfini gorecek.Yedi sulesine yetecek kadar para.
  Cevapla
 • Angarali 5 yıl önce Şikayet Et
  Mason tarafili olan medyalarin sonu geliyor.
  Cevapla
 • babo 5 yıl önce Şikayet Et
  vay vay vay vay
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle