Taşeronda son dakika! Başvuru sonuçları açıklanıyor!

Taşeron işçilerin kadro yolundaki mesafe gün geçtikçe azalırken kadro için yapılan başvuru sonuçları merak ediliyor. Bazı kurumlar taşeron başvuru sonuçlarını açıkladı. Peki taşeronların kadro sınav tarihi ne zaman?

Taşeronda son dakika! Başvuru sonuçları açıklanıyor!
Taşeronda son dakika! Başvuru sonuçları açıklanıyor!
GİRİŞ 11.02.2018 09:42 GÜNCELLEME 11.02.2018 09:44
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Taşeron kadroda son olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı listeler erişime açılırken, gözler diğer kurumlara çevrildi. Taşeronlar diğer yandan sınav tarihlerini merak ediyorlar. İşte taşeron ile ilgili yaşanan son gelişmeler...

TAŞERON BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

 

Taşerona kadro konusunda yaşanan gelişmeler üzerine yüz binlerce taşeron işçi başvurularını gerçekleştirdi ve başvuru sonuçları için beklemeye başladı. Taşeron başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, taşeron sınavına katılmaya hak kazanan isimler duyurulacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan altisveren.gov.tr adresinde yer alan bilgiye göre, taşeron başvuru sonuçlarını gösteren kesin listeler 24 Şubat 2018 tarihinde asılacak ve sınava girmeye hak kazanan işçilerin ismi bu listede yer alacak.

TAŞERON KADRO SINAVI TARİHİ

Taşeron başvuru sonuçlarının erişime açılmasının ardından taşeron sınavı aşamasına geçilecek. Taşeron sınavında başarılı olan işçiler, kadrolu pozisyonda çalışmaya hak kazanacak.

Başvuru sonuçlarında sınava girmeye hak kazanan taşeron işçiler, 3 Mart 2018 - 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron sınavına girecek.

Sınav sonrasında 23 Mart 2018 - 26 Mart 2018 tarihleri arasında sınav kuruluna itirazlar yapılacak ve ardından 27 Mart 2018 - 31 Mart 2018 tarihleri arasında da itirazlar incelenecek ve sınav sonuçları açıklanacak.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kadrolu pozisyonda çalışmaya hak kazanan taşeron işçiler belli olacak.

KİT'LERE KADRO VERİLECEK Mİ?

Taşerona kadro düzenlemesinde taşeron olarak çalışan KİT personellerine kadro olmayınca, vatandaşlar merakla "KİT'lere kadro verilecek mi?" sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte KİT'lere kadro konusunda yapılan son açıklamalar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'KİT'lere kadro' şeklinde slogan atılması üzerine, "KİT'ler ve BİT'ler, bakın bu konuda yanlış bilgilendirmeler var. Biz KİT'lerde de BİT'lerde de şu anda çalışanların durumu neyse taşeronda olanların durumu da aynen onların durumuna dönecektir. Zira bizim buradaki operasyonumuz aradaki adeta komisyoncuyu kaldırmaktır ve bunları kaldırarak nasıl ki KİT'ler şu anda mevcut elemanlarını belli bir şekilde değerlendiriyorsa, BİT'ler nasıl değerlendiriyorsa şimdi bu taşeronda olanlarda bu şekilde yapılacak, imkânlarla birlikte oranın elemanı olacak" diye cevap verdi.

Başbakan Binali Yıldırım

Kamu İktisadi Devlet Teşebbüslerinde (KİT) taşeron olarak çalışanların kadroya alımlarına ilişkin tartışmaların sorulması üzerine Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"KİT'ler, aynı şirketler gibi, müdebbir tüccar, basiretli tüccar esasına göre üretim yapan kuruluşlar. Dolayısıyla buradaki çalışanların devlet merkezi birimlerdeki memur veya kamu işçisi gibi düşünülmemesi lazım. Bu yüzden bunlara yönelik çözümü, şöyle düşünüyoruz. Bu KİT'lerin mülkiyeti Hazine'ye ait. Hazine, bunlara kadro verecek, ihtiyaçları oranında, bu kadrolara da uzun süredir bu KİT'lerde hizmet eden, taşeron diye tabir ettiğimiz vasıflı elemanlar istihdam edilecek. Öncelikli olarak bu kadrolardan onlar yararlanmış olacak. Oradaki sorun da çözülmüş olacak. Bu, etap etap gerçekleşecek."

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, taşeron kadrolar ve KİT'lere ilişkin soru üzerine, "Sayın Başbakanımız yaptığı açıklamada KİT'lerde çalışan işçilerin kadroda olmayanların kadroya alınmasına ilişkin yöntem ortaya koydu. O da şu, KİT'lerin tamamı Hazine'ye ait. Onların da kadro ihtiyacı oluyor zaman, bu kadro ihtiyacı olduğu zaman bunlar belli usülde kadrolu işçi alıyorlar. Bu ihtiyaç Hazine tarafından karşılanacak. Oraya işçi alımı da KİT'lerden öncelikle karşılanacak. Kadro verildikçe taşeronda çalışan veya KİT'lerde çalışan işçiler o verilen kadrolara geçirilmiş olacaktır" ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu

KİT'lerde çalışan taşeron işçilerin durumuna değinen Sarıeroğlu, "KİT'lerde şimdi yeni istihdam alanları açacağız. O istihdam alanlarına taşeronda çalışan kardeşlerimizi geçirerek peyderpey o alanda da taşeronu sonlandırmak için çalışma içerisinde olacağız." diye konuştu.

YORUMLAR 5
 • dadas 6 yıl önce Şikayet Et
  nankör olmayın devletimiz son yillarin en büyük saldirilarini yasiyor ve misliyle karsilik veriyor ayiptir yok kpss yok haksiz yere vatanin her yaninda dusman var siz kalkmis hakkimi yediler ayip ayip bende taseron olarak 8 yildir calidiyordum fark eden ne olacak devletim bana hep sahip cikti bizde devletimize sahip cikacagiz gun birlik gunudur yarin amerikan askerleri irziniza gecsin mi istiyorsun kadromu sizi kurtaracak kendinize gelin
  Cevapla
 • Diyarbakirli kit 6 yıl önce Şikayet Et
  Kitler unutuldu..ama her seyden once vatanimiz milletimiz sagolsun..sehitlerimiz var Allah askerimize polisimize yardim etsin. Once VATAN
  Cevapla
 • Belediye personeli 6 yıl önce Şikayet Et
  1 milyon kişi kadro vereceğiz diyerek her aileden oy alacaklar bu bir seçim yatırımıdr. şirkettten alıp diğer şirkette çalıştıracaklar kadro falan bahane. ayrıca üniversite okuyan binlerce mezunun atanacağı yerlere torpillli kimseler geçti. yazıklar olsun çocuklarımız bouşuna okuyor. gidin meslek sahibi olun
  Cevapla
 • yusuf 6 yıl önce Şikayet Et
  adaletsiz, haksız bir kadro vermenin sonu ne olacak. yüz binlerce kpss'linin vebalini kim çekecek kadroyu verenler mi? yoksa hiç vicdan muhasebesi yapmadan kabul edenler mi? çok yazık çok..
  Cevapla
 • t.c. 6 yıl önce Şikayet Et
  taşeron firmalara pişman ettireceksiniz.veriyorsanız kadroyu adam gibi verin sınavmış,itirazmış,sözlüymüş,mulakatmış .bunalttınış yeter yahu...
  Cevapla