Bakan açıkladı! Bunu yaparsanız eğer...

Hükümet hayvancılık alanında yürürlüğe koyduğu teşviklere bir yenisini daha ekledi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, köye dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun artı koyunlara bakana da asgari ücret verileceğini açıkladı.

Bakan açıkladı! Bunu yaparsanız eğer...
Bakan açıkladı! Bunu yaparsanız eğer...
GİRİŞ 05.02.2018 14:28 GÜNCELLEME 05.02.2018 14:29
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

köyden kente göçü önlemek için hazırlanan proje kapsamında çiftçi ailelere 300 adet damızlık koyun verilmesi öngörülüyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, “Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol” projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, projeyle köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

 

300 KOYUN + ASGARİ ÜCRET

“Müthiş bir sosyal ve sürü artırma projesi” diyen Fakıbaba, şöyle konuştu:

“Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. Sigortasını da yapacağız. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210 bin lira eder.

'YAVRULARI BİZE SATABİLİRLER'

Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilir. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacak. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracak.”

YORUMLAR 68
 • Metin Yalçınkaya 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu proje hiç bir dönemde yapılamamış, bu hükümetin gerçek değerini gösterir, sayın bakanımız bu proje hayata geçerse adınız tarihe geçer 2 dönem ak partiye oy verdim sonra oy vermedim bu proje ike köyde yaşayan orta yaştaki çiftçiye"de destek verirseniz ak parti uçar
  Cevapla
 • TÜRKİYEM 4 yıl önce Şikayet Et
  Keske biraz anlasaydim hayvanciliktan.su sehrin pisliginden stresinden kurtulurdum.
  Cevapla
 • Mehmet sabuncu 4 yıl önce Şikayet Et
  Ben çankiriliyim bu uygulamayi nasil baslatacaz bende cok istiyorumm ama ne is yapacaz diye gidemiyorum evkiliyim
  Cevapla
 • Yasin 4 yıl önce Şikayet Et
  Hep ici boş işler
  Cevapla
 • ME~T~İN 4 yıl önce Şikayet Et
  Gayet etkili ve mantıklı bir proje
  Cevapla
 • garip 4 yıl önce Şikayet Et
  Siz ya sayı saymasını bilmiyorsunuz ya da hesap bilmiyorsunuz. Daha önceki Desteklemeleri incelediniz mı. Hayvan verdiğiniz hayvanları sattı devlet neyi geri alabildi. Zorla güzellik olurmu. Halen çocuk çoluk hayvancılıkla uğraşıp varını yoğunu ortaya koyanların ne suçu var. Oncelikle o kendi ozvarligiyle mücadele eden bu cilekeslere süt desteğini ve buzağı desteğini yeterli hale getirseniz ve onları ayakta durur hale getirip sonra yeni işletmeler olustursaniz daha iyi olmaz mı. Sayın bakanım sizden çok beklentimiz var dı. Vesselam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle