Memurlara müjde! Fiyatlar belli oldu

Kamuya ait sosyal tesislerden yararlanmak isteyenlerin ödeyeceği asgari ücret düzeyleri belirlendi.

Memurlara müjde! Fiyatlar belli oldu
Memurlara müjde! Fiyatlar belli oldu
GİRİŞ 19.01.2018 10:24 GÜNCELLEME 19.01.2018 10:24
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Maliye Bakanlığının Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğ ile merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankalarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda bulunan eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakımevi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esaslar düzenlendi.

Buna göre, 2018'de kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden, tebliğde belirlenen özellikleri taşıyan tesislerde yemek bedeli olarak kişi başına 14-21 lira, konaklama bedeli olarak da 6-10,50 lira alınacak.

Konut başına, konut veya bağımsız bölümde buzdolabı ve televizyon bulunanlar için günlük en az 3 lira ellişer kuruş, klima bulunanlar için de günlük en az 5 lira ilave bedel tahsil edilecek.

Misafirhanelerden yararlanan kurum personelinden kişi başına her gece için en az 10,50 lira ödeme alınacak. İdarelerce, verilen hizmetin özelliği, maliyeti, standardın üzerinde olması, odadaki yatak sayısı gibi hususlar dikkate alınarak daha yüksek konaklama bedeli belirlenebilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakımevlerine kabul edilecek devlet memurlarıyla diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 189 lira olacak ancak belirlenen asgari aylık ücretlerin kreş ve çocuk bakımevi hizmetlerinin karşılanmasında yeterli olmadığı durumlarda kurum ve kuruluşlar, belirlenen ücretin üzerinde bedel tespit etme yetkisine sahip bulunacak.

Hamam, sauna ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanma karşılığı kişi başına en az 13 lira ödenecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
fiyat yaz tatili
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • ak öğretmen 2 yıl önce Şikayet Et
  arkadaş bu fiyatlar hangi kurumda biz de gidelim
  Cevapla
 • Hangi Kurum 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah Allah çok enteresan.. Ben kendi kurumumun misafirhanesinde 2016da 60 Tlye kaldım. Bu Kurumun perspneline indirimli fiyat bir de. Başka bir kurumun misfirhanesine gitsem 80-90dan az olmuyor. Ha tanımadığınız bir yabancıyla odayı paylaşmayı kabul ederseniz böyle. Ben tek kalacam derseniz fiyatlar 100 tlyi geçiyor. İnanmıyorsanız arayın bir misafirhaneyi sorun kardeşim böyle bir fiyat ne gördüm ne duydum ben. Bu fiyatlar belki bir askeriyede bir de vekilleredir!
  Cevapla
 • Sivaslı 2 yıl önce Şikayet Et
  2014 te Ankara ulus Maliye misafirhanesinde 45 TL'ye kaldım kahvaltıya 13 TL verdim kendi kurumumun misafirhanesinde 2014 te hemde bende merak ettim bu yukarda yazan fiyatlar hangi kurumun sosyal tesislerinde geçerli acaba :))
  Cevapla
 • mete 2 yıl önce Şikayet Et
  bu memlekette memurlardan başka çalışan yoknmudur yav! varsa yoksa memur öğretmen ...
  Cevapla
 • Sivaslı 2 yıl önce Şikayet Et
  Hacı araştır valla billa öyle bi fiyat listesi uygulayan kurum bulamazsın yalan yani bu fiyat listesinin uygulandığı herhangi bir kuruma ait sosyal tesis bul yeminle seni bir haftalık tatile göndereceğim (askeriye tesisleri hariç )
  Cevapla
 • Vicdansizlar 2 yıl önce Şikayet Et
  Yorumlara bakıyorum da bilmeyenler her şey memura yapıliyor memurlar hala ağlıyor diyorlar kardeşler bu haberlerin gazina gelip yorum yapmayın öyle bi dunya yok hangi memur tatil yapabiliyor bi etrafiniza bakin atıp tutmayin
  Cevapla
 • Kunfu 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz parasız bile tatil yapamayız ancak üste para verseler belki
  Cevapla
 • ASİLBEY_06ÇUBUK 2 yıl önce Şikayet Et
  80 Milyonun hakkı olduğu her türlü lojman,sosyal tesis,öğretmen evi,polis evi,ordu evi vb. givi yerlerde tüm vatandaşların hakkı vardır. Bu tesislerden birilerini memnun etmek için yararlandırmak 80 milyonun hakkını yemek anlamına gelir.Bu tür tüm tesisler devlet elinden çıkarılmalı kim hangi ad altında tesis kuracaksa kursun,masraflarını kendi üyelerinden karşılasın. Bu durumda kimseninde söyleyecek lafı olmaz.Veya 80 milyon bu tesislerden yararlanmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle