Bakan açıkladı! Sıkı denetim geliyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, tarımsal desteklere ilişkin, "Bakanlık olarak desteklerin yerine ulaşıp ulaşmadığına ilişkin çok büyük kontrollerimiz olacak." dedi.

GİRİŞ 15.01.2018 12:25 GÜNCELLEME 15.01.2018 12:45
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal desteklere ilişkin kontrollerin artırılacağını belirterek, "Eğer verdiğimiz destekler yanlış yerlere gittiyse onun parasını il müdüründen alırım." dedi.

Fakıbaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarımsal desteklerin faydasına dikkati çekti.

"BU PARALARDA 80 MİLYONUN HAKKI VAR"
Söz konusu desteklerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığının yüzde 100 denetlenemediğini ifade eden Fakıbaba, "Eğer verdiğimiz destekler yanlış yerlere gittiyse onun parasını il müdüründen alırım. Çünkü bu paralarda tüyü bitmemiş yetimlerin ve 80 milyonun hakkı var." diye konuştu.

Fakıbaba, desteklere yönelik denetimlerde takım çalışmasının önemine değinerek, "Bu iş bir takım oyunu, tek başına bir bakanın ya da merkezdeki bürokratın başarılı olması mümkün değildir. Başarı asıl yerelde olur. Bu bağlamda çok ciddi çalışmalarımız var. Arkadaşlarıma inanıyor ve güveniyorum, çok dikkatli olacaklar, ölçüp biçecekler." ifadesini kullandı.

STK'ları da desteklerin kontrolü sürecine dahil etmeyi düşündüğünü anlatan Fakıbaba, böylece desteklerde daha şeffaf olunabileceğini, kime ne verildiğinin, neticesinin ve takibinin daha rahat yapılabileceğini söyledi.

Fakıbaba, "Kanunlara aykırı bir işlem tespit edilirse hem kendi arkadaşımızı hem de o parayı alanı savcılığa veririm." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • ağrılı 3 yıl önce Şikayet Et
  ahırlarda ufo yakanlar varmış bence elektrik faturaları da kontrol edilmeli
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Allahına kurban bütün yöneticiler senin gibi düşünse bu millet bu halde olmaz dı .Hep diyorum ne zamanki cebini ve kariyrerini menfaatini düşünmeyen insanlar omakamlara gelirse ülke daha güzel hale gelecek Allah (cc) senin gibi düşünenlerin sayısını artırsın.
  Cevapla
 • vatandas 3 yıl önce Şikayet Et
  benimde babamdan kalan tarlayi baskasi 30 yildir ekip biciyor devletten destek aliyor bunada el atin
  Cevapla
 • Nail kızıl 3 yıl önce Şikayet Et
  Fakıbaba inşallah adanayada bi el atarsın
  Cevapla
 • mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  hepsi luks araclara gidiyo gelin ozellikle guneydoguya bakın bu paralar nerden dıye ve cogu siyasilerin aracılıgıyla.keske takip etseydiniz yıllardır hibe adı altında yandas besliyonuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle