50 bin yazılımcı alınacak

Siber güvenlik, mobil sağlık, nesnelerin interneti, bulut çözümleme, akıllı şehircilik gibi alanlarda yazılım yapacak tecrübeli, tecrübesiz 50 bin kişi aranıyor.

50 bin yazılımcı alınacak
50 bin yazılımcı alınacak
GİRİŞ 09.01.2018 17:34 GÜNCELLEME 09.01.2018 17:34
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Dünyaca ünlü Alman yazılımcı SAP'nin İran ile ticaret yapan şirketlere yazılımlarını kullandırmama kararı alması gözleri yerli yazılımcılara çevirmişti. Posta Gazetesi’nden Murat Gülderen’in haberine göre, savunmadan perakendeye, otomotivden sağlığa, telekomünikasyondan tarıma kadar her alanda yabancılarla kıyasıya rekabet edebilecek güce ulaştıklarını belirten yazılımcılar bu yıl 50 bin kişi alacaklarını açıkladı.

 DÖNÜŞÜM BAŞLADI

 İTO Bilgi Teknolojileri Meslek Komitesi Başkanı Bekir Sami Nalbantoğlu SAP'nin ambargo kararı sonrası yerli yazılımcılara olan ilginin artığına dikkat çekerek yabancıdan yerliye dönüşünüm başlıyor. Zamanla bunun hızla artacağına inanıyoruz. Bilişimin her alanında çalışmak üzere bu yıl en az 50 bin kişiye ihtiyaç var" dedi. 

  BİLİŞİM SİTELERİ

 Mevcut dönemde en çok istihdama ihtiyacı olan bilişim sektörüne odaklı pek çok insan kaynakları sitesi var. Bu siteler yılda tecrübesiz, kalifiye ya da yönetici pozisyonunda iş arayan binlerce kişiye iş buluyor. Bunların başında ise 'cogito.com.tr', 'empatik.com' ve 'talentra.net' geliyor. Buralara özgeçmişlerinizle kayıt olup bir kaç dakika içerisinde başvurunuzu yapabilirsiniz.  

 PARASI OLAN BU İŞE GİRSİN

 Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı Doğan Ufuk Güneş de gelecek 10 yılda Türkiye'yi bölgesel bilgi ve iletişim teknolojileri merkezi yapma vizyonuna dikkat çekti. Güneş "Hedefimiz 10 yılda 1 milyon genci bilişim dünyasında istihdam etmek ve 30 milyar dolarlık yazılım ihracatı yapmak. Şu anda parası olan sermayeder bizim sektöre yatırım yapsın. Çok büyük fırsat var" dedi.

Nerelerde açık var

*Nesnelerin İnterneti

*Mobil finans 

*Endüstri 4.0

*Siber güvenlik

*Big data (data işleyen uzmanlar)

*Yapay zeka

*ERP (işletme yönetim planlaması)

*CRM  (müşteri ilişkileri yönetimi)

*Oyun yazılımları

*Bulut çözümleme

*Mobil sağlık

*Akıllı şehircilik  

*Medya yazılımcılığı

YORUMLAR 13
 • Kamil 4 yıl önce Şikayet Et
  Açık olan sektörlerin hepsine yarın itibariyle birer milyon dolarla giricam. Hayırlısı bakalım.
  Cevapla
 • gokhan 4 yıl önce Şikayet Et
  giricam nedir low? sen girma benca
  Cevapla
 • Yazılımcı 4 yıl önce Şikayet Et
  Parası olan girmesin arkadaşım . Yazılım demek emek demek gece gündüz kod yazarken işadamlarını zengin etmek için değil devletimize milletimize faydamız olsun diye yazıyoruz. Eğer bu işide işin ehli olmayan iş adamlarına kaptırırsak gencecik yazılımcılarımız yurtdışına kaçacak. Sektörde patronlar 2 satırlık kod değil mi canım ekleyiver mantığıyla işin hakkını ödemek istemiyor. Yazılımı işini mühendislere bırakın para babalarına değil..
  Cevapla
 • öğrenci 4 yıl önce Şikayet Et
  5 senedir bilgisayar ve bilişim üzerine okul okuyorum , sözüm ülkemize SİSTEMİ EZBERDEN UYGULAMAYA ÇEVİRİN!!!!!
  Cevapla
 • Burhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Sistem gayet iyi bence sen biraz çalış.
  Cevapla
 • salih 4 yıl önce Şikayet Et
  hikaye kimse bu elemanları aramıyor kendimden biliyorum
  Cevapla
 • dvt 4 yıl önce Şikayet Et
  ilkögretim basta olmak uzere okullardaki egitimin gelistirilmesi gerekiyor. Gelismis teknolojiyle egitim verilmeli.Bilgisayarli egitim sistemi gelisirse bu ulke cok ilerilere gider.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle