Taşeron işçisine kritik uyarı: İmzalamayın

Kadroya geçecek taşeronlara bazı kurumların işçilere “Taahhütname” adı altında belgeler imzalatıldığı iddia edildi.

Taşeron işçisine kritik uyarı: İmzalamayın
Taşeron işçisine kritik uyarı: İmzalamayın
GİRİŞ 03.01.2018 12:12 GÜNCELLEME 03.01.2018 14:53
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci başladı, pek çok işçi bugün itibariyle evraklarıyla birlikte iş yaptıkları kuruma gitti. Başvuru işlemleri sırasında ise işçilere kurumlar tarafından Bakanlıkça ibraz edilmeyen “Taahhütname” adı altında bazı evraklar imzalatıldığı iddia edildi.

BAKANLIK: İMZALAMAYIN

Bazı basın yayın organlarında da “Taşeron işçi başvurularında taahhütname krizi” şeklinde yer alan haberlere ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, “Bizim taşeron işçilerle ilgili çok kesin açıklamalarımız oldu. Bizim söylediğimizin dışında belge imzalamayın” açıklamasını yaptı.

TÜM EVRAKLAR O SİTEDE

Çıkan haberlerin sonrasında ise “Taşeron işçilerin kıdem tazminatı hakları kayboluyor” şeklinde de iddialar ortaya atıldı. Bakanlık yetkilileri, taşeron işçilerle ilgili “altisveren.gov.tr" isimli bir internet sitesi oluşturduklarını; tüm bilgi ve işçilerin imzalaması gereken tüm evraklara bu internet sitesinden ulaşılabileceğini söyledi.

BAKAN AÇIKLAMA YAPACAK

Bakan Sarıeroğlu da "Biz gerekli evrakları hepsini yayınladık. Bunlar bakanlığın sitesinde de yer alıyor. Kefil diye bir şey yok, öğrenim belgesi, sicil belgesi diye bir şey yok. Bir başvuru formumuz var onu dolduracak ve biz bunu kabul edeceğiz." açıklamasında bulundu.

TAŞERON SINAVI YOK

Geçtiğimiz hafta da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerle ilgili yapılacak sınavla ilgili bazı iddialara karşı da uyarıda bulunmuş, “Taşerona hazırlık sınavı, kursları açılmış gibi iddialar var. İşçilerimiz buralara gitmesinler. Bunlarla bizim işimiz yok” açıklamasını yapmıştı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 31
 • Bilgi 6 yıl önce Şikayet Et
  Bilgi işlemin günahı nedir onlara kadro yok hastahanenin en ağır işini yapan bilgi işlem gece gündüz tatil demeden Bilgi işlemin ihalesi çalışanları ilgilendirmez ki inşallah bu adaletsizliği görür düzeltirsiniz
  Cevapla
 • İdo 6 yıl önce Şikayet Et
  pekkiala 4 senneden beri çalışıyorum tazminatım ne olucak ? kimse tazminat muhabettini yapmıyor bilen varsa paylaşırsa?
  Cevapla
 • F salar 6 yıl önce Şikayet Et
  Sağlik deniliyo hastane fakültelere kadro varda aile hekimliginde çalışan temizlik personellerine neden yok aile hekimleri sağlık degiler galiba hatta okullarda 3 5 ay kalufer yakıp diyer aylar boşta kalanlara bile veriliyo oysa biz 2010 yılında tam mesai ile çalışıyoz bize haksızlık yapılıyo
  Cevapla
 • C Sunay 6 yıl önce Şikayet Et
  Sevinecegimiz bir zamanda niye böyle mulak şeylerle karşı karşıyayız. Yazıklar olsun
  Cevapla
 • İlerigörüş 6 yıl önce Şikayet Et
  Okullar ve kamu kurumları temizlik görmüştü.Kadro sonucu eskiden oldugu gibi kadroya geçince bunlar yatışa geçer.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle