Diyanet 9 bin 500 personel alacak...İşte detaylar

Diyanet İşleri Başkanlığı’na 6 bini imam olmak üzere 9 bin 500 personel alınacak.

Diyanet 9 bin 500 personel alacak...İşte detaylar
Diyanet 9 bin 500 personel alacak...İşte detaylar
GİRİŞ 01.01.2018 13:11 GÜNCELLEME 01.01.2018 14:11
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz gün açıklanan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın detaylarını verdiği Diyanet’e 9 bin 500 personel alımına ilişkin ilan başkanlığın internet sitesinde yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 6 bin imam hatip, 3 bin Kur'an kursu öğreticisi, 600 müezzin kayyım olmak üzere toplam 9 bin 500 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. 

Başvuracak adayların KPSS'den en az 50 puan almış olması gerektiği belirtilirken, başvuruların 16 Ocak'ta sona ereceği bildirildi. Diyanet İşleri Başkanlığı, başvuracak adaylarda şu kriterlere göre seçim yapılacağını bildirdi: 

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Ön lisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak).

Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Ön lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak, başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

Kur'an kursu öğreticiliği için bayan olmak.  

Hafız olmak (Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için) Halen başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak.

Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecek." 

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Omer altun 3 yıl önce Şikayet Et
  Hafızlık sınavı başlıyo memur kayıtları bitiyo sınavı kazanan hafızlar kayıt yapamiyo hafız olarak bu nasıl istir bilmiyorum
  Cevapla
 • sözleşmeli 3 yıl önce Şikayet Et
  bir kez olsun mevcut sözleşmelilerin durumunu haber yapın. 4 yıldır kadro bekleyen, köle gibi hiç bir özlük hakkı olmayan sözleşmeliler...
  Cevapla
 • fatih akman 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayi yeterli degil. Kuran kursu ogreticisi alımı cok az. Binlerce fahri ogretici kadro bekliyor ve senelerdir sozler verildi ama alım ancak 3000.
  Cevapla
 • hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  böylelikle imam hatip ve ilahiyat mezunu kimse boşta kalmayacak peki ya yeni mezun olacaklar
  Cevapla
 • adam 3 yıl önce Şikayet Et
  Hasan sen yazıyı okudunmu.İhl mezunu ve ilahiyat önlisans mezunu,çoğunluğu hafız olanlar alınmıyor.Sadece 4 yıllık ilahiyat mezunları alınıyor.Yani en azından 2/3 si böyle işte
  Cevapla
 • enoisse 3 yıl önce Şikayet Et
  çok lazımdı... sağlık personeli, eğitimci atayın imam dolu zaten!
  Cevapla
 • Ayyıldız 3 yıl önce Şikayet Et
  Senin gibi lüzumsuzlari belki egitirde memlekete hayırlı olursunuz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle