Bakandan önemli uyarı: Uzak durun

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, son günlerde gündemde olan sanal para Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Bakandan önemli uyarı: Uzak durun
Bakandan önemli uyarı: Uzak durun
GİRİŞ 01.01.2018 23:35 GÜNCELLEME 05.01.2018 21:22
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ak Parti Denizli İl Başkanlığı'nda düzenlenen 2017 yılı değerlendirme ve 2018 yılından beklentiler toplantısına katıldı.

"VATANDAŞLARIMIZ BİTCOİN'DEN UZAK DURSUN, MACERAYA HEVESLİ OLMASINLAR"

Son günlerde gündemde olan Bitcoin ile ilgili de konuşan Bakan Zeybekci, vatandaşları mağdur olmamaları için Bitcoin'den uzak durmaları konusunda uyardı.

Bakan Zeybekci, "Türkiye'de bir zamanlar saadet zincirleri vardı. Herkes birbirini dolandırarak, sonuna gidip, birileri mutlu oluyordu, ama üzülen insan da çok oluyordu. Bu, zaman zaman ortaya çıkan, bizim şahit olduğumuz saadet zincirinin benzeridir. Global saadet zinciri olma ihtimali yüksektir. İnsanların mağdur olmak, daha doğrusu küçük tasarruf sahiplerinin mağdur olması potansiyeli son derece yüksektir. Vatandaşlarımız uzak dursunlar, vatandaşlarımız maceraya fazla hevesli olmasınlar. Bir ülkeye ait para değil, varlığa ait para değil, bilgisayar yazılım ortamında koordine edilen şifrelerle güç bulan, üretilmiş olan sanal bir para birimi olduğu iddia edilen varlık. Buna atfedilen değer de sanaldır. Bir anlamının olmadığını düşünüyorum, yoktur demiyorum, olmadığını düşünüyorum. Bununla ilgili yasal düzenleme olmayacak ve yakından takip ediyoruz. Büyük mağduriyetler ya da dolandırıcılıkların olmaması için takip ediyoruz" diye konuştu.

ETİKETLER
açıklama bircoin
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • emekli 3 yıl önce Şikayet Et
  devlet olarak diğer avrupa devletleri gibi halkın yatırımını güvenceye alacak sanal paranın bankalar yoluyla alınıp satılmasına destek verin bir gün devlet olarak buna gireceksiniz ab bankaları gibi alınıp satılabilir
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  İyi düşünün o zaman..
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Adam almayın etmeyin parayı bize verin demiyor. bunu kafanıza bir sokun önce. sadece diyorki biz uyaralım sonra patladığınızda kapımıza gelip zırlamayın, kendiniz düştünüz gidin kumsalda ağlayın diyor.
  Cevapla
 • Bence 3 yıl önce Şikayet Et
  Abd. İşi. Bu asker acima bunlara vur he
  Cevapla
 • Alperen 3 yıl önce Şikayet Et
  bitcoin gelecegin parasidir ayrica dolara alternatiftir bitcoin bence hukumet eliyle bu alan kontrol altina alinmalidir
  Cevapla
 • komedi 3 yıl önce Şikayet Et
  önce bitcoin in ne oldugunu ögren bence . zaten hükümetler için sorun kontrol altına alamamalarıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle