Bakan Fakıbaba'dan 4 dolarlık et yanıtı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Sudan'ın "4 dolara et" önerisine yanıt verdi.

GİRİŞ 27.12.2017 10:01 GÜNCELLEME 27.12.2017 12:09
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Sudan'ın Türkiye'ye 4 dolara et satma teklifini değerlendirdi.

Fakıbaba yaptığı açıklamada, "Taşıma suyla değirmen dönmeyeceğini bilen bir kardeşinizim. Üç dolara alırsınız, yarın 5 olur, 8 olur. Benim özellikle üretici kardeşlerimi küstürmemem lazım" dedi.

"3 veya 4 dolardan göndermesi benim için çok önemli değil" şeklinde konuşan Fakıbaba, "Benim üreticimin maliyetleri nedir, benim üreticimin maliyetleri gerçek fiyatları yansıtır. Hep üreticinin yanında olduk" ifadelerini kullandı.

Fakıbaba şöyle konuştu: "Türkiye'deki üreticiler bu işin ihracatını yapabilecek kapasitede olan insanlardır. Biz devlet olarak onlara destek verdiğimizde inanıyorum ki kısa sürede et ithal eden bir ülke değil, ihraç eden bir ülke olacağız"

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • muhocan 3 yıl önce Şikayet Et
  Gavur memleketlerinden (Polonya,sırbistan) et alana kadar, bi zahmet, bu müslüman gardaşlarımızdan et alsanız, olmuyor muydu? Etiyopya,sudan dünyada kişibaşı büyükbaş hayvan sayısının en yoğun olduğu ülkeler halbuki.
  Cevapla
 • Ali ihsan 3 yıl önce Şikayet Et
  Aç gözlü üretici ve aracılar oldukça ucuz ve kaliteli et yemek hayal. Uç kuruşluk üreticiyi destekliyeceğine tüketici olan 85 milyonu destekle. Sudandan almak en akıllıca iş.
  Cevapla
 • yorumcu 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun adam önünü görerek açıklama yapıyor. Bodozlama konuşmuyor
  Cevapla
 • yile 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun sana Fakıbaba Urfa'nın gururusun...
  Cevapla