PTT'den HGS'de yeni kolaylık

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) kanalıyla alınan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ürünlerine kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verilebilecek.

PTT'den HGS'de yeni kolaylık
PTT'den HGS'de yeni kolaylık
GİRİŞ 18.12.2017 14:20 GÜNCELLEME 18.12.2017 14:20
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, HGS'yi kullanan vatandaşların bakiye yetersizliğinden dolayı idari para cezasına maruz kalmalarını önlemek ve ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yeni bir uygulama başlatıldı.

Buna göre, PTT kanalıyla alınan HGS ürünlerine kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verilebilecek. Otomatik ödeme talimatları tüm PTT iş yerlerinden ücretsiz gerçekleştirilebilecek.

PTT AŞ yeni uygulamasıyla HGS geçişlerinde vatandaşlara alternatif ödeme kanalı sunmasının yanı sıra sürekli bir kontrole gereksinim duyulmadan HGS hesabına bakiye yükleme kolaylığı getiriyor. Uygulamayla bakiye yetersizliğinden kaynaklı ihlalli geçiş mağduriyetlerinin büyük ölçüde azalması öngörülüyor.

Yaklaşık 12 milyon aktif kullanıcısı bulunan HGS, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen ücretli otoyol ve köprüler, Yap-İşlet-Devret modeli kapsamındaki otoyol ve köprüler, Milli Parklar ve İDO feribot seferlerinde hizmet veriyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  Harika bir haber. Bana ait olmayan kaçak geçişler kredi kartımdan otomatik olarak çekileceği için üzerine faiz binmiş uçuk paralar ödemiş olmayacağım :))
  Cevapla
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  bunca sene sonra mi akliniza geldi? gecti o isler.sırf yuklemek zor diye iptal ettirip bankadan almak zorunda kaldım
  Cevapla
 • emekli 2 yıl önce Şikayet Et
  nihayet akıllı bir iş yaptılar.
  Cevapla