O ülkeden şok açıklama! Hiç paramız kalmadı

Maduro, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada hükümetin son ödediği borç taksidinin ardından parasının kalmadığını ve artık borçları ödeyemediğini kabul etti.

O ülkeden şok açıklama! Hiç paramız kalmadı
O ülkeden şok açıklama! Hiç paramız kalmadı
GİRİŞ 03.11.2017 13:35 GÜNCELLEME 03.11.2017 13:36
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Veneuzela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun açıklaması, devlet kontrolündeki petrol şirketi PDVSA'nın Perşembe günü yaptığı 1.1 milyar dolarlık ödemenin ardından geldi.

Maduro, "Bu ödemenin ardından, bugünden başlayarak, dış borçların yeniden finanse edilmesine ve yeniden yapılandırılmasına karar verdim" ifadelerini kullandı.

Merkez bankasında sadece 10 milyar doları kalan Venezuela, borçlardan dolayı derin bir insani krizle karşı karşıya bulunuyor. Ülkede artan enflasyon oranları ve yanlış uygulanan tarım politikaları nedeniyle gıda kıtlığı yaşanıyor.

Maduro hükümetinin, borçların yeniden yapılandırılması için tahvil sahipleri ile masaya oturması bekleniyor. Ancak Venezuela hükümetinin borçlar konusunda yükümlülüklerini yerine getirememesi, yatırımcıların ülkenin petrolüne el koyması gibi sonuçları da beraberinde getirebilir.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Edirneli 3 yıl önce Şikayet Et
  petrol üstünde otoroup parasız kalmak . Hiç akıl alır gibi değil
  Cevapla
 • fırsat olabilir 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye, borçlar karşılığında Venezuella petrolünü çıkarsın ve işletsin. petrol karşılığında venezuellaya gıda ihraç etsin.
  Cevapla
 • Ahmet Mert 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyenin eyaleti olun..
  Cevapla
 • Serkan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir milletin egemenliğine dil uzatma!!!
  Cevapla
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa yardım etsin ..=)))))).Ekonomisi süper zaten
  Cevapla
 • MUDURO'ya İLETİN 3 yıl önce Şikayet Et
  Venezuela Dünyanın en zengin petrol yataklarına sahip. Böyle bir ülke nasıl zarar ettirilebilir? Anlaşılan Venezuela'da CIA ajanı paralel devlet yapılanması var. Devlet Başkanı Maduro devlet yapısı içindeki CIA ajanlarını temizlemeli. Türkiye Maduro'ya destek olmalı. TPAO Venezuela'da petrol çıkarabilir, işletebilir.
  Cevapla
 • CHERKES 3 yıl önce Şikayet Et
  Katılıyorum bencede Türkiye yardım etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle