Milli Piyade Tüfeği sayısı artıyor!

MKE, seri üretimini yaptığı Milli Piyade Tüfeği MPT-76'nın 2 bin 680 adetini TSK'ya teslim etti.

Milli Piyade Tüfeği sayısı artıyor!
Milli Piyade Tüfeği sayısı artıyor!
GİRİŞ 12.09.2017 13:46 GÜNCELLEME 12.09.2017 16:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

akina ve Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu, 2 bin 680 adet Milli Piyade Tüfeği'nin (MPT-76) teslimatını gerçekleştirdi. Kurum, MPT-76 için sahra ve birlik seviyesine uygun eğitim videoları hazırlatacak.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), tüm tasarım, geliştirme ve kalifikasyon faaliyetleri milli imkanlarla gerçekleştirilen MPT-76'nın seri üretimi için MKE ile 20 bin, Kale Kalıp ile 15 bin 14, Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ ile 10 bin adetlik sözleşme imzaladı.
Öncelikle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olmak üzere tüm dost ve müttefik ülkelerin hafif silah ihtiyacının karşılanması hedeflenen projede, üretim ve teslimat çalışmaları sürüyor.

Bu ay yeni bir teslimat yapması bekleniyor

İlk seri üretim sözleşmesini imzalayan MKE, bugüne kadar SSM'ye partiler halinde 2 bin 680 tüfek teslim etti. Kurumun bu ay yeni bir teslimat yapması bekleniyor.

MKE, üretim süreci devam ederken MPT-76 için sahra ve birlik seviyesine uygun eğitim videoları hazırlatmak üzere harekete geçti. Kurum bu amaçla hizmet alımı yoluna başvuracak.

MPT-76 için hazırlanacak eğitim videosunda modellerden yararlanılacak. Çekimlerde yer alacak modeller, TSK'nın kullandığı askeri kamuflajlarla görev yapacak.
Videolar özel olarak hazırlanacak DVD'lere kaydedilerek idareye teslim edilecek. Sahra ve birlik seviyesine yönelik 500'er olmak üzere toplam bin DVD'nin teslimatı gerçekleştirilecek.

 

 

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Yasar 2 yıl önce Şikayet Et
    Aslında her ihale alan firma belli parçaları yapsa mke de montaj edilse özel firmalara sikahın tüm bilgileri verilmemiş olurdu gerçi malum mke müdürüde planları satarken yakalanmıştı
    Cevapla
  • Nurettin GÜN 2 yıl önce Şikayet Et
    8 milimetrelik 19 lu milli tabanca ne zaman çıkacak
    Cevapla