Bu kez iPhone üretmeyecek!

Apple CEO’su Tim Cook'un, Trump’a verdiği ‘3 fabrika’ sözünün ikincisi açıklandı. iPhone’ları üreten Tayvanlı Foxconn Michigan’a milyar dolarlık fabrika açacak.

Bu kez iPhone üretmeyecek!
Bu kez iPhone üretmeyecek!
GİRİŞ 08.08.2017 09:04 GÜNCELLEME 08.08.2017 09:04
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’a boyun eğen şirketler kervanına, teknoloji devi Apple da katıldı. 800 milyar dolar ile dünyanın en değerli şirketi olan Apple, Trump’ın yurtdışında üretimi olan ABD’li şirketlere kendi ülkelerinde fabrika açma baskısına daha fazla dayanamadı ve ülkeye yatırım kararı aldı. 

Ürünlerini kendi üretmeyen Apple, aldığı yatırım kararını iPhone’larını üreten Tayvanlı Foxconn’a uygulatıyor. Buna göre Foxconn, ABD’nin Michigan kentine milyar dolarlık bir fabrika kuracak. Gazete Habertürk'ün haberine göre yatırım detayları açıklanmayan fabrikada, beklenenin aksine iPhone değil sürücüsüz (otonom) otomobil üretilecek. ABD’nin otomobil teknolojisi geliştirmede Çin’den daha elverişli olduğunu belirten Foxconn kurucusu Terry Gou, “Otonom teknolojisinin yanı sıra, yapay zekâ ve makinelerin öğrenme teknolojisine de ilgi duyuyoruz” diye konuştu.

10 MİLYAR DOLARLIK FABRİKA AÇACAK

ABD Başkanı Trump’ın Apple CEO’su Tim Cook’tan “üç büyük ve güzel fabrika” sözü aldığını açıklamasının ertesi günü, Foxconn ABD’nin Wisconsin kentine 10 milyar dolarlık yatırımla yeni bir üretim tesisi açacağını duyurmuştu. 2 hafta önce gerçekleşen duyurunun ardından Foxconn’un iPhone üretimini ABD’ye kaydıracağı beklentisi doğmuş fakat firma LCD panel ve Sharp için LCD televizyon üretimi yapacağını bildirmişti. Tim Cook’un Trump’a sözünü verdiği üçüncü fabrika ise gizemini koruyor.

YORUMLAR 9
 • TALHA 5 yıl önce Şikayet Et
  her yahudi malına verilen para Müslümanlara bomba silah olarak geri dönecektir NOKTA
  Cevapla
 • düşünen adam... 5 yıl önce Şikayet Et
  Foxconn kurucusu Terry Gou, “Otonom teknolojisinin yanı sıra, yapay zekâ ve makinelerin öğrenme teknolojisine de ilgi duyuyoruz” bu sözler üzerine şansen bu haberden yalnızca şunu çıkarıyorum...gelecekte işsizlik, açlık,yoksulluk, savaşlar artarak buhranlı dönemleri yaşayacağız.bunlara birileri DUR! demeli yoksa tüm dünya insanı için tehlikeli günler yaklaşmakta....
  Cevapla
 • Uzo 5 yıl önce Şikayet Et
  Iphonecilere artik kazik katmerli gelir
  Cevapla
 • gökhan 5 yıl önce Şikayet Et
  Her iPhone a verilen para pkk pyd ye silah olarak dönüyor.
  Cevapla
 • venus 5 yıl önce Şikayet Et
  para ne kadar onemli. yerli mali kullanalim..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle