48.5 milyar TL'lik serveti devlete geçti!

FETÖ’yle Mücadele Raporu’na göre örgütün, finansal ayağı kırıldı. 7.5 milyarı gayrimenkul, 41 milyar lirası şirket varlığı olmak üzere hainlerin toplam 48.5 milyarı devlete geçti.

48.5 milyar TL'lik serveti devlete geçti!
48.5 milyar TL'lik serveti devlete geçti!
GİRİŞ 19.07.2017 06:38 GÜNCELLEME 19.07.2017 10:11
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Milli Güvenlik Kurulu'nun son toplantısında FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile mücadele masaya yatırıldı. Kurula sunulan FETÖ Raporu'nda, mücadelede gelinen nokta kapsamlı olarak değerlendirildi. FETÖ'nün gücünün kırılması sürecinde en fazla mesafe alınan alan olarak "finans" boyutu ön plana çıktı. FETÖ'nün, himmet, bağış gibi adlar altında, çoğu zaman baskı ve tehditle milletten elde ettiği haksız servet, yine millete iade edildi. Terör örgütünün 7.5 milyar liralık gayrimenkul, 41 milyar liralık şirket varlığı olmak üzere toplam 48 milyar lirası devlete geçti.

DUDAK UÇUKLATAN SERVET

Sabah Gazetesi'nden Okan Müderrisoğlu'nu haberine göre, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından kararlılıkla sürdürülen FETÖ ile mücadelede, bugüne kadar örgütün 7.5 milyar liralık gayrimenkulüne el konuldu. Ayrıca, FETÖ ile bağlantılı 966 şirketin kayyuma devredilen aktif toplamı da 41 milyar lira olarak hesaplandı. Böylece toplamda, yaklaşık 15 milyar dolarlık varlığının FETÖ terör örgütü tarafından kullanılması önlendi.

NAKİT OLARAK YURTDIŞINA ÇIKARILDI

MGK'daki sunumlarda, FETÖ'nün en önemli gelir kaynağının Türkiye olduğu, esnaf ve işadamlarından sağlanan paraların yurtdışına transfer edildiği, bu musluğun kesildiği vurgulandı. FETÖ okulları için her bir ilde farklı iş ve meslek gruplarından, örgüte mensup isimler tarafından "himmet" tahsil edildiği ve genelde nakit olarak ülke dışına çıkarıldığı tespitine yer verildi.

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • KralÇıplak 3 yıl önce Şikayet Et
  acaba kaç saray eder bu paraya chpkkypgpyd vb. gr.ab.abd.en.sw.au.grec. zihniyetine gelsin :)
  Cevapla
 • Semra 3 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizi insanlarımızı ne hale soktun islamı kullandın FETÖ.şimdi senden kalan parayla devletimiz silah alsa veya silah fabrikaları kursa malum dünya 3.dünya savaşına doğru yol alıyor
  Cevapla
 • himmet hırsızları 3 yıl önce Şikayet Et
  aldanmışlığın ,aldatılmışlığın tuluatsal boyutu sahiden devlete geçtimi
  Cevapla
 • Dadaştan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu para milletin parasıydı, milletin inançlarını suistimal ederek topladıkları paralardı. Yine millete kaldı.
  Cevapla
 • gülsen 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu hırsızların millet ve devletten çaldıkları yaninda bu para devede kulak kalır esas para yurtdışı ihanet şebekesi ve düşman unsurların elinde ne yazıkki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle