'Umut taşıyan tekneler' satılığa çıkarıldı

Bodrum ilçesinde, yasa dışı geçişlerde kullanılan ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalanan sandal, sürat botu gibi 300'den fazla deniz aracı açık arttırmayla satılacak

'Umut taşıyan tekneler' satılığa çıkarıldı
'Umut taşıyan tekneler' satılığa çıkarıldı
GİRİŞ 22.06.2017 14:51 GÜNCELLEME 22.06.2017 17:10
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yalıkavak Mahallesi'ndeki otopark, binlerce motosiklet, Otomobil ve diğer büyük araçların yanı sıra deniz araçlarına ev sahipliği yapıyor.

Sığınmacıların Yunan adalarına yasa dışı geçişlerinde kullanılan veya bu amaçla kullanılmak üzere çalınan deniz araçları, güvenlik güçlerince yakalandıktan sonra bu otoparka getiriliyor. Büyük bölümü geçen yıl yakalanan sahipsiz tekne ve sürat botu gibi araçlar, adeta çürümeye terk edilmiş durumda.

Bazı deniz araçlarının içerisindeki Kaçaklara ait can yelekleri ve kıyafetler, yaşanan acı olayların sıcaklığını ilk günkü gibi koruyor.

Otopark sahibi Burkay Karadağ, otoparkta bulunan teknelerin hepsinin, göçmen kaçakçılığı veya kaçakçılık olaylarında kullanılmak üzere denize indirilen ve terk edilen araçlar olduğunu söyledi.

Teknelerin Sahil Güvenlik ekiplerince kendilerine teslim edildiğini ifade eden Karadağ, otoparkta 300'den fazla tekne ve sürat botu olduğunu anlattı.

Yasa dışı geçişler için çalınan veya sahibi olmayan teknelerin, milli emlak aracılığıyla satışa sunulacağını bildiren Karadağ, şöyle konuştu:

"Burada bulunan teknelerin kıymet takdirleri yeni yapıldı. Bu tekneler kaçak olaylarında kullanılmak için çalınan veya sahibi olmayan tekneler. Tekneler önümüzdeki ayın sonundan itibaren, satılacak. Aralarında ölümlü olaylara karışan tekneler de yolda yakalanan veya batmış halde bulunan ve çıkartılan tekneler de var. Bu tekneler piyasa değerinin altında satışa sunulacak. Burada 3 bin 500 tane motosiklet, 850'den fazla araç da var. Uçak hariç her türlü araç var. Bunların hepsi ya suça karışmış ya da evrak eksikliğiyle gelmiş araçlar."

Karadağ, otoparkta bulunan teknelerin her birisinin acı hikayesi olduğunu belirterek, tekneler ile otoparktaki diğer araçların sosyal medya üzerinden duyurulup açık artırma yoluyla satışa sunulacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Yılmaz 3 yıl önce Şikayet Et
  Yazık böyle olmaz bu bir milli servet insanların dişinde tırnağından artırıp aldığı mallar telef olup gidiyor Konya'da motosiklet lere göz açtırmıyorlar hegün tırlar dolusu topluyorlar birkaç tane kendini bilmez zibidi yüzünden işe korkarak gider olduk.
  Cevapla
 • ismet 3 yıl önce Şikayet Et
  asil gumruk depolarina bakin 99 yilinda iki arac biraktik araclar curudu gitti sucumuz varsa cezasini kes bize vermiyosan sat devlete alacagini alsin burokrasi hala tam gaz
  Cevapla
 • emekli 3 yıl önce Şikayet Et
  acaba başka ülkelerde demi böyle. ne şekilde alıkonulursa konulsun neticede milli servet bu. Türkiye nin her yerinde durum aynı. Hurdalık şeklini almış yedi emin depoları. Çok yazık.
  Cevapla