Beyaz eşya devinden şok uyarı: Patlama riski var

Bosch Ev Aletleri,sınırlı sayıdaki eski tarihli ev aletleri için çok önemli bir uyarıda bulundu.

Beyaz eşya devinden şok uyarı: Patlama riski var
Beyaz eşya devinden şok uyarı: Patlama riski var
GİRİŞ 02.06.2017 07:21 GÜNCELLEME 02.06.2017 07:27
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Şirkettin sitesinde yer alan ve "Gazlı fırınlar ve ocaklar için potansiyel patlama riski" başlığı taşıyan uyarı yazısında "Bazı durumlarda gaz sızıntısı olabilir ve son derece nadir durumlarda olası bir patlama riski ortaya çıkabilir" ifadeleri kullanıldı

Dünyaca ünlü beyaz eşya üreticisi Boscn, gazlı fırınlar ve ocakları için önemli bir uyarıda bulundu. Şirketin sitesinde yer alan uyarıda şöyle denildi:

GAZLI FIRINLAR VE OCAKLAR İÇİN POTANSİYEL PATLAMA RİSKİ

Belirli yıllarda üretilmiş sınırlı sayıda ev aleti (Solo Gazlı Fırınlar: 01/2009-10/2011, Ankastre Gazlı Ocaklar: 01/2009-10/2011, LPG'li Set Üstü Ocaklar: 01/2009-10/2011, Doğalgazlı Set Üstü Ocaklar: 01/2004-10/2011) kapsam dahilindedir. Ayrıca Ocak 2004 tarihinden Ekim 2011 tarihine kadar gaz dönüşüm işlemine tabi tutulmuş tüm gazlı pişiriciler bu kapsama dahildir.

Bunun sebebi, daha sonra takılan gaz bağlantı parçasında gerçekleşebilecek potansiyel hasardır. Bazı durumlarda gaz sızıntısı olabilir ve son derece nadir durumlarda olası bir patlama riski ortaya çıkabilir. Etkilenmiş tüketicilerimizin gaz bağlantı parçası yetkili bir servis teknisyeni tarafından ücretsiz olarak değiştirilecektir. Değişim işlemi tüketici evlerinde gerçekleşecek ve sorunu tamamen çözecektir."

Bosch'un sitesinde yer alan açıklamanın devamında ürünlerin üretim tarihlerine ilişkin de bilgi verilerek " Türkiye'de, aşağıdaki dönemde üretilmiş ve belirtilen özellikteki gazlı pişirme cihazları kampanya kapsamındadır: Ocak 2009-Ekim 2011 yılları arasında üretilmiş solo gazlı fırın, ankastre gazlı ocak ve LPG'li set üstü ocak ile Ocak 2004-Ekim 2011 tarihlerinde üretilmiş doğal gazlı set üstü ocak ve bunlara ilaveten Ocak 2004 tarihinden Ekim 2011 tarihine kadar gaz dönüşüm işlemine tabi tutulmuş tüm gazlı pişiriciler.

Bazı durumlarda, gaz sızıntısı kontrol edilemeyen bir şekilde gerçekleşebilir ve son derece nadir durumlarda bir patlama riski ortaya çıkabilir. Bunun nedeni, monte edilen gaz bağlantı parçalarının olası hasarıdır" denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: "Herhangi bir potansiyel tehlikenin önüne geçmek amacıyla, kampanya kapsamına giren cihaz sahipleri, derhal cihaza gelen gazı kesmeli ve bağlantı parçaları değiştirilene kadar cihazı kullanmamalıdır"

YORUMLAR 41
 • Betül bahçe 4 yıl önce Şikayet Et
  Bosch fırın aldım . pişmanım. Sakın almayın. Servis sorunumu çözemedim. Kek gibi sulu hamurları n önce üstünü kızartıyor. Sonra altı pişiyor. Bu yüzden içi hamur kalıyor.
  Cevapla
 • Arz. 4 yıl önce Şikayet Et
  Bende böyle sorunlar yaşıyorum malesef bosh aldım boş çıktı
  Cevapla
 • sorunlu ürünler 6 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'de, aşağıdaki dönemde üretilmiş ve belirtilen özellikteki gazlı pişirme cihazları kampanya kapsamındadır: Ocak 2009-Ekim 2011 yılları arasında üretilmiş solo gazlı fırın, ankastre gazlı ocak ve LPG’li set üstü ocak ile Ocak 2004-Ekim 2011 tarihlerinde üretilmiş doğal gazlı set üstü ocak ve bunlara ilaveten Ocak 2004 tarihinden Ekim 2011 tarihine kadar gaz dönüşüm işlemine tabi tutulmuş tüm gazlı pişiriciler.
  Cevapla
 • yerli 6 yıl önce Şikayet Et
  BSH Grubu 41 fabrikasında ürettiği inovatif beyaz eşya aletlerini 48 ülkedeki 80 şirketi aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor. Bu 41 fabrikadan en büyüğü ise Çerkezköy, Tekirdağ’da bulunuyor. 550.000 m2 alana kurulu Çerkezköy tesisi 6 milyon birim kapasiteye sahip. 2005 yılından bu yana yaptığı 1 milyar Euro yatırımla Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi konumunda bulunan BSH Türkiye, markaları Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo ile enerji verimliliği ve inovasyonda dünya şampiyonu ürünlerini ülkemizde geliştiriyor, üretiyor ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor.
  Cevapla
 • yerli 6 yıl önce Şikayet Et
  bosch türk malı ne yabancısı ülkemizde üretiliyor fabrikası ülkemizde bulunuyor ayrıca çoğu parça yerli tedarikçilerden karşılanmaktadır ve ülkemizin arçelikten sonra 2.büyük beyaz eşya üreticisi ve ihracatçı firması
  Cevapla
 • TÜRKÜM: 6 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar Sakın BOSCH Markası Almayın İki Kez Almıştım Ve Çok Sorun Yaşadım ,Sakın Ha Sakın Almayın, TÜRK Malı Alın TÜRK
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle