Bitcoin tüm dünyanın ortak parası olmak üzere!

Sadece 7 yılda 700 bin kat değerlenen internetin para birimi Bitcoin, her geçen gün değerlenmeye ve yaygınlaşmaya devam ediyor.

Bitcoin tüm dünyanın ortak parası olmak üzere!
Bitcoin tüm dünyanın ortak parası olmak üzere!
GİRİŞ 27.05.2017 14:24 GÜNCELLEME 27.05.2017 14:26
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Yaklaşık üç ay önce altından daha değerli olan ve sadece bir ay içinde %65'lik bir yükselişe geçerek rekor boyutlara ulaşan ve çok kısa dönem önceki yatırımcılarını bile mutlu eden Bitcoin, Google verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok aranan beş kelime içine girdi.

Hikayesi, bağlı olduğu bir ulus hatta fiziksel halde olmayan dijital ortamlardaki rakamlardan ibaret Bitcoin'in tüm bunlara rağmen altın gibi değerli bir madenden çok daha değerli hale gelmesi uzun süre kulislerde gündeme gelirken bu durum Bitcoin'e yapılan yatırımları da arttırdı. Tüm bunların yanı sıra Bitcoin, ülkemizde de insanların dikkatini çekmeye başladı.

Belirtilene göre ülkemizde Bitcoin'in merak edenlerin sayısı dört kat arttı. Google'da kullanıcılar, 'Bitcoin' kelimesini 4 kat daha fazla aramaya başladılar ve önemli bir yatırım aracı olarak görüyorlar. Tüm bunların yanı sıra Bitcoin artık fiziksel mağazalarda da kabul edilmeye başlanıyor hatta bu yaz itibariyle Japonya'da 250.000 işletme Bitcoin ile ödeme kabul edecek.

Tüm ülkelerden bağımsız olduğu için kimsenin yatırım yapmaktan çekinmediği, tüm dünyanın 'internet' para birimi Bitcoin belki de geleceğin tek ortak para birimini simgeliyor. Öyle ki Bitcoin'in tüm ülkelerde geçerli olacağı ve hemen hemen her işletmede Bitcoin kabul edilebileceği yaygın bir görüş.

Tabii Bitcoin sanıldığı kadar temiz bir para birimi de değil. Fazlasıyla yasal açıkları olan ve internetin yasa dışı dünyasında yapılan ticaretlerde kullanılan bir para birimi olduğu için bazı devletler Bitcoin'e karşı savaş açmış durumda. Bu savaşa rağmen Bitcoin adeta bir virüs gibi yayılmaya devam ediyor.

YORUMLAR 58
 • orhan 6 yıl önce Şikayet Et
  uluslararası saadet zinciri oyunu. mason biraderlerin dünya gündeminden düşmeye başlaması onlara yeni gündem oluşturma ve yönetme oyunu...
  Cevapla
 • abece 6 yıl önce Şikayet Et
  İlluminati oyunu.Dünya'da tek tür kendilerinin kontrol ettiği ekonomik düzen istiyorlar.
  Cevapla
 • kastamonulu 6 yıl önce Şikayet Et
  3.Dünya savaşı patlak verdiğinde tamamen çökecek olan bir sistem. Titan saadet zinciri gibi bir şey ve çöktüğü zaman ne var ne yok tüm yatırımınız çöpe gidecek.
  Cevapla
 • H.B.V 7 yıl önce Şikayet Et
  Bu Yahudunin yeni söğüşleme taktiği benze kullanılmamalı..
  Cevapla
 • piyade 7 yıl önce Şikayet Et
  bu bir tuzak galiba, yeni dunya devletini kurmak icin ilk adim kanmayin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle