İhtiyacı olan çalışan parasını erken alacak!

Kıdem Tazminatı Fonu çalışması Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na sunuldu. Çalışanlar kurulacak fondan birikimlerinin ister tamamını isterse ihtiyacına göre parça parça çekebilecek.

İhtiyacı olan çalışan parasını erken alacak!
İhtiyacı olan çalışan parasını erken alacak!
GİRİŞ 25.05.2017 07:55 GÜNCELLEME 25.05.2017 07:57
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Çalışma Bakanlığı'nca teknik çalışmaları tamamlanan Kıdem Tazminatı Fonu çalışması Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na (EKK) sunuldu. Kıdem tazminatının ana hatları Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılacak toplantıda netleştirilecek. Ardından da işçi-işveren sendikalarının da yer aldığı Üçlü Danışma Kurulu ile paylaşılacak.

Sabah'ın haberine göre milyonlarca kişiyi ilgilendiren çalışmada önemli detaylar yer aldı. Çalışanlar kurulacak fondan birikimlerinin ister tamamını isterse ihtiyacına göre parça parça çekebilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Çalışanların isterse 'kullanırım' diyeceği ama 5 yıl beklediğinde de şu kadar olacağını bileceği bir hesap olacak. Erken çekim ihtiyacı varsa çekecek. Yeni sistemde ikili güvence olacak" diye konuştu. Müezzinoğlu, "EKK bir ilave çalışma yapılmasını isterse yeniden yapılabilir" dedi. Birey hesabına dayalı sistemde ortak görüş oluşurken, sistem Bireysel emeklilik Sistemi şeklinde işletilecek. Bu hesaba devlet de katkı sunacak.Yeni sistemle biriken kıdem tazminatı devlete devredilecek. Çalışanların düşük kıdemle işten çıkarılması önlenecek. Çalışanın kıdemini kaybetme korkusu da ortadan kalkmış olacak. Sözleşmesi sona erdiğinde kıdem kazanmayanların da paraları birikmiş sayılacak.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • osmanli 4 yıl önce Şikayet Et
  adamin parayi cekmesine neden engel oluyorsunuz sizene para benim hak benim istedim gibi crkerim sizene
  Cevapla
 • ali şen 4 yıl önce Şikayet Et
  iyide kardeşim bu hükümet sadece emeklilerdenmi rey alıyor varsa yoksa emekliler, sgk işçileri için ne yapıyorsunuz birde bunu görelim.
  Cevapla
 • ibrahim 4 yıl önce Şikayet Et
  sen haberi iyi oku
  Cevapla
 • G çelik 4 yıl önce Şikayet Et
  Memurlar da alabilir mi
  Cevapla
 • Kerim 4 yıl önce Şikayet Et
  Geçmis kıdem tazminatlarimiz ne olacak ondan haber verin.İsci isveren anladacak derseniz isci kaybetti demektir.İsverene fona yatircaksin isviyede ne zaman istersen alabilirsin dersen tamam raziyim.en azindan gecmisi.
  Cevapla
 • Recep 4 yıl önce Şikayet Et
  Aynen öyle kardeşim.Hem piyasa hareketlenir.Ev alınır araba alınır borcu olanlar borcunu öder
  Cevapla
 • ahmet 4 yıl önce Şikayet Et
  birikeni ihtiyacı olanın alması mükemmel olur, boşa krediye veya borca bulaşmaz insanlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle