Genç kalmanın sırrı Aydın dağlarında bulundu

Yenipazarlı Mehmet Topal, Aydınlıların genç kalmasının sırrını kuzugöbeği tüketmelerine bağladı.

Genç kalmanın sırrı Aydın dağlarında bulundu
Genç kalmanın sırrı Aydın dağlarında bulundu
GİRİŞ 04.05.2017 11:14 GÜNCELLEME 04.05.2017 11:14
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

63 yaşındaki Topal, özellikle Nisan-Mayıs aylarında Yenipazar dağlarındaki ormanlık alanda bulunan kuzugöbeğinin tanesinin 30, kilosunun ise 200 TL’den alıcı bulduğunu söyledi.

Yıllardır topladığı kuzugöbeğini pazarlarda ve özel müşterilerine sattığını söyleyen yaşlı adam, halk arasında doğal antibiyotik olarak bilinen şifa kaynağının doktorlar tarafından tavsiye edildiğini belirtti. Aydınlıların genç kalmasının sırrının kuzugöbeğinde olduğunu kaydeden Topal, “Doktorlar bunun ne kadar faydalı olduğunu biliyor. Zehirlenmelere ve mide hastalıklarına karşı tüketiliyor. Yılda en az bir kere kuzugöbeği mantarı yemek gerekiyor. Aydınlıların genç kalmasının sırrı bu mantar” diyerek vatandaşlara tüketmeleri tavsiyesinde bulundu.

Aydın’ın dağlık bölgelerinde, meşe ağacı diplerinde ve genellikle Nisan aylarında çıkan kuzugöbeği mantarı mevsimlik olarak toplanıyor. Bölge halkının ‘altından daha kıymetli’ olarak nitelendirdiği mantarın fiyatı oldukça pahalı. Kuzugöbeğinin tanesi 30, kilosu ise 200 TL’den alıcı buluyor.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • AKDEMIR.. 4 yıl önce Şikayet Et
    eger öyleyse zenginler genç kaliyordur aydin da..
    Cevapla
  • emin 4 yıl önce Şikayet Et
    pazarlamak için iyi reklam yapmış amcam . helal olsun . Allah sağlıklı uzun ömürler versin....
    Cevapla