Veysel Eroğlu'ndan 'Böyle saçmalık olur mu' çıkışı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ithal edildiğini öğrendiği iğde ile ilgili eylem planı hazırlanmasını istedi.

Veysel Eroğlu'ndan 'Böyle saçmalık olur mu' çıkışı
Veysel Eroğlu'ndan 'Böyle saçmalık olur mu' çıkışı
GİRİŞ 01.05.2017 06:47 GÜNCELLEME 01.05.2017 06:49
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, iğde ithalatı için sert ifadeler kullanarak bunu önleyici önlemler alacaklarını söyledi. İğdenin ithal edildiğini yeni öğrendiğini belirten Eroğlu, “Böyle saçmalık olur mu? Duyunca canım sıkıldı” dedi.

İthalata karşı eylem planı hazırlama talimatı verdiğini, planın orman köylüleri için kazanç kapısı olacağını kaydeden Eroğlu, orman köylülerinin gelir elde etmesi için şu ana kadar hazırladıkları 35 eylem planını uygulamaya geçirdiklerini söyledi. 

343 BİN İĞDE AĞACIMIZ VAR

36’ncı eylem planının iğde için hazırlandığını belirten Eroğlu, “Ormanlık alanlara dikilecek. Bir hafta önce talimat verdim. Eylem planını hazırlıyorlar” diye konuştu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’de 343 bin iğde ağacı bulunuyor. 2016’da 4 bin 520 ton iğde meyvesinin üretildiği Türkiye’de, iğde ihtiyacı büyük ölçüde ithalatla sağlanıyor.

KAYNAK: HABERTÜRK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Davut 3 yıl önce Şikayet Et
  On yıldır orman bakanlığı yapan birinin bu durumu yeni öğrenmesi de benim canımı sıktı.
  Cevapla
 • HAKAN 3 yıl önce Şikayet Et
  Sadece iğde değil bir çok ürün ithal. Şu güzelim tarım ülkemizi ithal, GDO lu ürünlere, hibrit tohumlara mahkum edenlere yazıklar olsun. Sayın bakanım bu konulara da eğilirseniz çok dua alırsınız.
  Cevapla
 • hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  a'dan z'ye her ürün ithal mı yerli mi araştırılmalı ithal olanların yerine yerlisini yapma ve kullanma imkanları üzerinde çalışmalar yapmalı ayrıca ithal olanları yerliymiş gibi gösteren ve bunu gizleyenler bu ülkenin düşmanı ve vatan hainlerinin hizmetkarı olma ihtimalini oldukça yüksek oranda barındırdığından bu kişiler hakkında okula başladığı zamandan şimdiye kadar çok geniş ve detaylı araştırma yapılmalı tüm ilişki ağları ortaya çıkartılmalı.
  Cevapla
 • tutar 3 yıl önce Şikayet Et
  iğde çok kolay yetişir yazık çubugunu sok topraga tutar şaşırdım
  Cevapla
 • SARIZLILAR 3 yıl önce Şikayet Et
  bizim memleket en güzeli günaydın.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle