Müezzinoğlu: Şubat'ta 232 bin 85 kişi işe alındı!

Erdoğan başlattığı istihdam seferberliği karşılık buldu. Şubat ayında toplam 232 bin 85 kişi işe alındı

Müezzinoğlu: Şubat'ta 232 bin 85 kişi işe alındı!
Müezzinoğlu: Şubat'ta 232 bin 85 kişi işe alındı!
GİRİŞ 03.03.2017 16:05 GÜNCELLEME 03.03.2017 17:37
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu istihdam seferberliği kapsamında şubat ayı rakamlarını açıkladı. Müezzinoğlu şubat ayında toplam 232 bin 85 kişiye istihdam sağlandığını söyledi. 

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 24 Şubat'ta 81 ilin SGK ve İŞKUR il müdürlerine ‘İşsizlik ve istihdam’ konulu video konferansla bir toplantı düzenlemişti.

Müezzinoğlu toplantıda, 1-20 Şubat arasında 102 bin 296 yeni istihdam olduğunu kaydetmiş Şubat sonuna kadar bu sayının 150 bine çıkmasını beklediklerini belirtmişti.

ÇAĞRI ERDOĞAN'DAN GELMİŞTİ

Erdoğan, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda iş adamlarına istihdamda milli seferberlik çağrısı yapmıştı. Erdoğan çağrısında işsizlik sarmalının hep beraber el ele verilerek çözüleceğini belirterek, "Bunun için hiç gecikmeden süratle adım atıp, eleman alımlarını başlatarak mart ayı sonuna kadar Türkiye'de bu konuda ciddi bir dönüşümü yakalayalım. Bunu sizlerle özellikle paylaşmayı milli bir görev, milli bir seferberlik ilanı olarak telakki ediyorum" demişti. 

YORUMLAR 39
 • akbas 5 yıl önce Şikayet Et
  EYT lileri görmezden gelenler,takılmaya devam edecekler diye dalga geçenler;az bir farkla takılırsa o zaman kara kara düşünürsünüz.Hayırlı işler.
  Cevapla
 • Eyt mağdurları 5 yıl önce Şikayet Et
  Kamuda 60 yaş üstü işçileri emekli yapmak şart. Çalışma yok maaş çok. Genç lik işsiz. Eyt mağdurları zaten beyin gitti. Emeklilik yok iş yok.
  Cevapla
 • hacamat 5 yıl önce Şikayet Et
  yorumlara bskinca hep unuveste mezunu kardesim Diplami cok oldugu icin sizlerin is bulmasi cok gelin sanayilere herkez torbaci kaynakci ariyor
  Cevapla
 • misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  Çalışmaya ara vermeden daha iyi imkanları olan bir yere geçiş yaptım. Hala mülakat için çağrılıyorum. 4 aylık deneyimle 3 yıl deneyim isteyen yere girdim mesela. Tabi ki işi yapabildiğimi gösterir projeler vs. sundum. Bence çağrılmıyorsanız cv deki özet kısmı, ön yazı gibi şeylerinizde sıkıntı var. Şu an piyasa canlandı.
  Cevapla
 • heryerde işler 5 yıl önce Şikayet Et
  iş beyenmeyen chpliler buraya toplanmış . heryerde iş var siz beyenmiyorsunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle