İş kurmak isteyene ofis!

Kendi işini kurmak isteyen gençlere ofis desteği veriliyor. Bu desteğin içinde; makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği de bulunuyor.

İş kurmak isteyene ofis!
İş kurmak isteyene ofis!
GİRİŞ 14.02.2017 10:14 GÜNCELLEME 14.02.2017 10:14

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler'in (KOBİ) birleşmelerini teşvik etmek amacıyla son dönemde çok önemli düzenlemeler faaliyete geçmeye başladı. 

Sabah'tan Metin Can'ın haberine göre, KOBİ ve girişimcilere yönelik 2017 desteklerinde arsa ve ofis teşvikleri öne çıkıyor. 48 ilde altyapısı tamamlanan İş Geliştirme Merkezleri'nin (İŞGEM) kapasitesinin bu yıl yüzde 30 oranında artırılması hedefleniyor.

ÜCRETSİZ OFİS

Hali hazırda Organize Sanayi Bölgeleri'nde (OSB) ve üniversitelerde faaliyet gösteren kuluçka merkezlerine ise 5 bin yeni ofis eklenecek. 2017'de KOBİ ve girişimcilere tahsis edilecek ücretsiz ofis sayısı 20 bini bulacak.

Girişimcilik Destek Programı başlığı altında genişletilen ve özellikle iş kurmak isteyen gençleri kapsayan ofis desteklerinin içinde makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği de bulunuyor.

Son derece modern koşullarla donatılan ofislerin birçoğu da şehrin merkezlerinde yer alıyor. Bu merkezlerde girişimciye 6 ile 30 bin TL arasında giriş destek fonu da veriliyor. Bunun yanında firmalara 6 ay boyunca pazarlama, dış ticaret ve üretim alanlarına göre Ar-Ge konularında danışmanlık eğitimi sağlanıyor.

ARSA ÇALIŞMALARI

Öte yandan endüstriyel dönüşüm kapsamında Endüstri 4.0'a uyumlu 20 yeni OSB'nin de kamu kaynakları ile faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Hedefte yeni girişimcilere arsa kolaylığı sağlamak var.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR