Silikon Vadisi’nde kıyamet hazırlığı

ABD’nin teknoloji devleriyle ünlü Silikon Vadisi’ndeki milyonerler, kıyamet senaryolarına karşı kendilerine nükleer silahlara bile dayanıklı yeraltı sığınakları yapmaya başladı

Silikon Vadisi’nde kıyamet hazırlığı
Silikon Vadisi’nde kıyamet hazırlığı
GİRİŞ 28.01.2017 10:48 GÜNCELLEME 28.01.2017 11:04
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

Facebook, Google, Apple ve Microsoft gibi firmalara ev sahipliği yapan ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Silikon Vadisi'nin zengin sakinlerini, sığınak telaşı sardı. ABD basınına göre teknoloji firmalarında üst düzey görevlerde bulunan zenginler, yapay zeka ve teknolojideki gelişmeler yüzünden işlerini kaybeden kişilerin ayaklanabileceğini düşünüyor. Patlama noktasına gelen bu kişilerin ilk hedefinin dünya teknolojisinin kalbinin attığı Silikon Vadisi olacağı tahmin ediliyor.

Linkedin'in kurucularından Reid Hoffman "Birkaç motosikletim, birçok silahım ve bol miktarda mermim var. Gıda da stokladım. Evimin altında uzunca bir süre idare edebilirim" dedi.

Facebook'un eski çalışanlarından Antonio Garcia, bir adada geniş bir arazi aldığını söyledi. Garcia, arazisine jeneratörler, güneş panelleri ve silah koyduğunu da belirtti. Reddit sitesinin kurucularından Yishan Wong "Sığınakçılar, çöküş yaşanmasının çok da muhtemel olmadığının farkında. Ama yine de böylesi bir kaçış planı için harcamak mantıklı bir hareket olur" dedi. Zenginler arasında, paralı askerler birliklerini oluşturup olası işgallere karşı koymak isteyenlerin de bulunduğu makalede yer aldı.

TRUMP BAŞKAN OLDU KIYAMET SAATİ İLERLEDİ
Dünyanın sonunun ne kadar yakın olduğunu belirtmek için sembolik olarak belirli gelişmelerden sonra güncellenen "Kıyamet Saati", Donal Trump'ın başkan olmasından sonra güncellendi. 30 saniye ileri alınan saat kıyameti sembolize eden gece yarısına sadece 2 dakika 30 saniye kaldı. Değişiklik Trump'ın iklim değişikliği ve nükleer silahlara bakış açısı nedeniyle yapıldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 81
 • Eyt 3 yıl önce Şikayet Et
  Çoğunluk öldükten sonra kalanlar ın hali daha zor.
  Cevapla
 • Hamdi 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne yaparsan yap ölümden kaçış yok rabbim cümlemize imanlı rızasını kazanmış ölmeyi nasip etsin
  Cevapla
 • Vah 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu akılları ilemi teknoloji devi olmuş lar hepsi tırlamı ş
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Yahudiler çok suç işledikleri için bol bol gargat ağacı dikiyorlar güya bizi korur diye. Bunlarda yaptıklarının farkındalar yerin dibine sığınak yapıyorlar. Boşuna bunlar zira kıyamet aşağıdan yukarıya doğru kopacak. Zilzal suresi 2.ayet
  Cevapla
 • gresunlu 3 yıl önce Şikayet Et
  nereye kaçarsanız kaçın ölüm sizi heryerde bulacak cahiller
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle