Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı

Microsoft kurucusu ve ünlü iş adamı Bill Gates geleceğin iş dünyasında en çok talep göreceğini düşündüğü 3 çalışma alanını açıkladı: fen bilimleri, mühendislik ve ekonomi.

Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı
Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı
GİRİŞ 24.12.2016 21:29 GÜNCELLEME 24.12.2016 21:29
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

İş dünyasının ünlü sosyal platformu LinkedIn’in yöneticisi Daniel Roth’a röportaj veren Bill Gates, gelecekte kariyer yapacak kişiler için en önemli alanların fen bilimleri, matematik ve ekonomi olacağını düşündüğünü açıkladı.

“Mutlaka kod yazmanız gerekmiyor fakat mühendislerin neler yapabildiklerini ve ne yapamayacaklarını anlamanız gerekiyor” diyen Gates, bu alanlarda yetkin olan kişilerin gelecekte tüm kurumlar için değişimin tetikleyicisi olacağını düşündüğünü belirtti.

Bill Gates geçtiğimiz günlerde temiz enerji üretmenin yeni yollarına yatırım yapmak ve iklim değişikliği ile mücadele etmek hedefiyle yola çıkan 1 milyar dolarlık bir fonun başına geçeceğini açıkladı. Fonu yönetecek vakfın üyeleri arasında toplam varlıkları 170 milyar doları geçen, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Alibaba kurucusu Jack Ma gibi ünlü yatırımcılar bulunmakta.

Gates, Donald Trump'un başkanlık seçimlerindeki zaferine ise iyimser yaklaşmakta. Amerika’nın “yeni bir dönem”e girdiğini söyleyen ünlü yatırımcı, sağlık, eğitim ve enerji konusunda inovasyon yatırımlarının iki katına çıkmasını beklediğini söyledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
meslek
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Galip 3 yıl önce Şikayet Et
  Yanışmışsın gates çünkü teknoloji artık sanıldığı gibi olmayacak el ayağa düşecek erişilmez olmayacak. Bana göre 3 meslek ise 1.Ziraat tarım hayvancılık, 2.tıp doktorluğu, ve 3. inşaat ve mimarlık. Sebeğlerinide yazabilirim lakin yorum olmaktan çıkar.
  Cevapla
 • Mis 3 yıl önce Şikayet Et
  İyi bir konuşmacı olmakta güzel bir meslektir
  Cevapla
 • iso 3 yıl önce Şikayet Et
  zaten yıllardır değişmeyen popüler meslekleri söylemiş. birde ilk on mesleği sorsak belki değişik bi meslek söyleyebilir. uçuk bi meslek.
  Cevapla
 • Memo 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamdaki para çoğu ülkenin hazinesinden fazladır. Kısacası dünyanın en zengini. Lakin müslüman olmadığı için boşa yaşıyor.
  Cevapla
 • msdos 3 yıl önce Şikayet Et
  bu adamın hakkı ödenmez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle