Yerli ATMACA dünyanın en iyisi olacak

Yerli ve Milli imkanlarla geliştirilen ATMACA Gemisavar Füzesi dünyanın en iyisi olacak...

Yerli ATMACA dünyanın en iyisi olacak
Yerli ATMACA dünyanın en iyisi olacak
GİRİŞ 12.10.2016 09:37 GÜNCELLEME 14.10.2016 14:20
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

"Yerli ve Milli" üretimi destekleyerek atağa kalkan Türkiye, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine onlarca yerli silah, Silahlı İHA, Taarruz Helikopteri ATAK dahil bir çok projeyi envanterine dahil ederken, dünyanın en gelişmiş gemisavarı olacak ATMACA'nın çalışmaları sürüyor.

Haber7'den Fuat Öner'in haberine göre; Yerli insansız hava aracı (İHA) Bayraktar TB2'nin silahlandırılmasıyla beraber bu alanda dünyadaki ilk 5 ülkeden biri konumuna gelen Türkiye, Savunma Sanayiinde gerçekleştirdiği yeni ve yerli projelerle tüm dünyada adından söz ettiriyor.

ATMACA gemisavar füzesiyle ilgili çalışmalar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Araştırma Merkezi Komutanlığı (ARMERKOM)'da uzun süren çalışmalarının sonucunda 2009 yılında ROKETSAN ile sözleşmenin imzalanmasının ardından başladı.

DÜNYAMIN EN GELİŞMİŞ GEMİSAVARI

Dünyanın en gelişmiş gemisavar füzelerinden biri olacak olan ATAMCA rakipleri Exocet ve Harpoon füzelerinden daha üstün özelliklere sahip.HEDEF GÜNCELLEMESİ YAPILABİLECEK

ATMACA füzesi denizde asgari 200 km uzaklıktaki hedefleri vurabilecek ve Data-link donanımına da sahip olacak. Bunun beraber ATMACA seyir halindeyken uzaktan hedef güncellemesine izin verecek. Atmaca'nın yalnızca gemiden gemiye değil, gemiden karaya da fırlatılabilecek şekilde geliştirilmesi planlanıyor.


 

ATMACA Füzesi savaş gemilerini ve diğer transport gemilerini vurmak için güdüm teknolojisini kullanacak ve donanmaya yeni bir saldırı sistemi kazandıracak.

ATMACA NE ZAMAN ENVANTERE GİRECEK?

Deniz Kuvvetleri için çok kritik bir öneme sahip olan ATMACA'nın yıl sonuna kadar TSK'nın envanterine girmesi bekleniyor.

KAYNAK: HABER7 / FUAT ÖNER

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 62
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah milletime daha keskin ve kırılmaz kılıçlar, o kılıçları kullanacak maharetli ve bükülmez bilekler, o bileklere hükmedecek Allah sevgisi ve iman dolu korkusuz yürekler versin
  Cevapla
 • Halit 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamlara güven çok yok yorumlardan anlaşıldığı gibi. Halka açık satılsın firmalar.
  Cevapla
 • adalet 3 yıl önce Şikayet Et
  bizi bugunlere kadar oyalayan chp kafali dinazorlardan kurtulmamiz lazim asil ikinci fetö chp her gün darbe pesinde bunlar her kanuna darbe her anlasmaya darbe yapiyorlar
  Cevapla
 • yotik 3 yıl önce Şikayet Et
  Son sistem silâhlar ve çok miktarda istihbarat elemanı oluşturmak... İşte güçlü ülke olmanın gerekleri...
  Cevapla
 • Ibo 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayaller birgun gerçek olur ufkun açık olsun ülkem.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle