FETÖ'nün 'babaları'nın şifresi çözüldü

FETÖ soruşturmasında çok çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya başladı.

FETÖ'nün 'babaları'nın şifresi çözüldü
FETÖ'nün 'babaları'nın şifresi çözüldü
GİRİŞ 26.08.2016 08:58 GÜNCELLEME 26.08.2016 09:01
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

FETÖ'nün 'babalar grubu' olarak tanındığı iddia edilen Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay, Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk ve kuyumcu Kamil Karakaş'ın da aralarında bulunduğu 18 kişi hakim karşısına çıkarken, soruşturmada önemli detaylar ortaya çıkıyor.

Ahmet Küçükbay, Abdullah Kavuk ve Kamil Karakaş'ın da aralarında bulunduğu işadamlarının Gediz Üniversitesi ile Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu'nu (ESİDEF) kurarak, orta ve alt kademelerde bulunan işadamlarıyla toplantılar düzenledikleri, onları FETÖ'ye kazandırdıkları belirtildi. İşadamlarının, FETÖ'nün firarda olan Ege bölge imamı Bekir Baz'a bağlı oldukları, ayrıca yanlarında da sürekli değişen imamların görev aldıkları bilgisi verildi.

İşadamlarının genellikle yurtdışında, özellikle de ABD'de şirket kurdukları, Türkiye'deki firmalarla bunlar arasında ticari ilişki varmış gibi gösterip, himmet paralarını aktardıkları da suçlamalar arasında yer aldı. Ayrıca imamların da paraları kuryeler aracılığıyla yurtdışına gönderdiklerine, ABD'de cemaate yakın düşünce kuruluşlarına para aktardıklarına, polisin tespitleri arasında yer verildi.

ALFEMO'NUN SAHİBİ FİRARDA

Soruşturma kapsamında Alfemo mobilyanın sahipleri Ramazan Davulcuoğlu, Durmuş Ali Davulcuoğlu, Mesut Davulcuoğlu, Şaban Davulcuoğlu ile Abdullah Kavuk'un kardeşi Şahin Kavuk'un firari olarak arandığı öğrenildi.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 13
 • hakan baykal 6 yıl önce Şikayet Et
  şöyle maddiyatta sıkıntısı olmayanlara bir bakın bakalım temeli hep bunlara dayanıyor.
  Cevapla
 • eeeeeeeeeee 6 yıl önce Şikayet Et
  para para para sonunuz ne oldu
  Cevapla
 • ayşe 6 yıl önce Şikayet Et
  ümmete ettiğiniz yeter oldu
  Cevapla
 • Ahmet aslan 6 yıl önce Şikayet Et
  Orkide yağı kullan. Torku alma. Saman gazetesi al. İstikbal bellonada otur. Sürat kargoyu kullan. Baklavayı güllüoğlundan ye.A101den başkasına gitme. Gömleği polodan giyin. Asya banka para getir.Saman tv izle. Fem dersanesine gönder terörist yapalım. Enayiler sizi.....
  Cevapla
 • Cem 6 yıl önce Şikayet Et
  Ben size söyleyecek laf bulamıyorum artık. Bu nasıl gizli bir ağdır. Neden böyle düzenbazca gizlice insanların yardım paraları yurt dışına akıtılıyor ki. Acaba İnsanları kandırıp zekatlarını kimlere islam adını kullanarak peşkeş çekmişsiniz. Bu paraları acaba hangi kafirin içkili sofralarına akıttınız islama hizmet diye. Bu nasıl bir islam anlayışıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle