İbrahim Bodur Çanakkale'de defnedildi

Kale Grubu'nun kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur Çanakkale'de defnedildi.

İbrahim Bodur Çanakkale'de defnedildi
İbrahim Bodur Çanakkale'de defnedildi
GİRİŞ 25.05.2016 15:43 GÜNCELLEME 25.05.2016 15:43

İstanbul'da 88 yaşında vefat eden Kale Grubu'nun kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur, Çanakkale'nin Çan ilçesindeki Kaleseramik Fabrikaları'nda düzenlenen törenin ardından defnedildi.

Bodur'un cenazesi, ailesi, çalışanları, yakınları ve vatandaşların omuzlarında taşınarak Çanakkale Seramik Fabrikaları binası önüne getirildi. Bu sırada İbrahim Bodur'un eşi Sevim Bodur ile bazı çalışanların gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, İbrahim Bodur'a Allah'tan rahmet diledi.

Erkal, sanayi duayeni Bodur'un bütün halkına, yaşadığı memleketine, Çan'a, İstanbul'a ve bütün memlekete hizmet ettiğini belirtti.

Erkal, Bodur'un herkese öncülük ettiğini ve bu yönüyle "dev bir insan" olduğunu anlatarak, "İsminde de 'kale' vardı, Çanakkale'ye yakışır bir şekilde. Kale gibi bir insandı. Bu memleketin kalesiydi. Hem sanayisiyle hem yaptıkları hayırlarıyla hem gönül insanı olmakla ve buradaki yaşayan herkese kucak açmakla kale gibi bir insandı. Bugün bu kale gibi insanı ahirete yolcu ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim okunması ve helallik alınmasının ardından Bodur'un tabutu, Kaleseramik Fabrikaları Camisi'nin avlusuna getirildi. İbrahim Bodur'un naaşı, Cenaze Namazı kılındıktan sonra toprağa verilmek üzere Nevruz köyüne götürüldü.

Törene, İbrahim Bodur'un ailesi ve yakınlarının yanı sıra Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, eski bakanlardan Ali Coşkun ve Faruk Nafiz Özak, milletvekilleri, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, şirket çalışanları, Kale Seramik bayi ve iş ortakları, Bodur ailesince yaptırılan okullarda eğitim gören öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ETİKETLER
ibrahim bodur
YAZDIR