TÜSİAD'dan laiklik tepkisi

TÜSİAD, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın “Laiklik yeni anayasada olmamalı” sözlerine tepki gösterdi.

TÜSİAD'dan laiklik tepkisi
TÜSİAD'dan laiklik tepkisi
GİRİŞ 26.04.2016 19:16 GÜNCELLEME 26.04.2016 19:16
Bu Habere 75 Yorum Yapılmış

TÜSİAD Yönetim Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ilkesinin yeni anayasadan çıkarılması önerisi ile ilgili bir açıklama yaptı.

"RAHATSIZLIK DUYDUK"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;  “Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin temel değerlerinden laiklik ilkesinin yeni Anayasa'dan çıkarılmasına yönelik TBMM Başkanı'nın açıklamasından büyük bir üzüntü ve rahatsızlık duyduk.

Laiklik ilkesinin yeni Anayasa'dan çıkarılması önerisini kaygı verici ve kabul edilemez buluyoruz.Laiklik başta olmak üzere akıl, bilim, hukuk ve özgürlük üzerine inşa edilmiş Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz."

YORUMLAR 75
 • elaziz 8 yıl önce Şikayet Et
  TÜSİAD denen ihanet şebekesi başka işiniz yok mu?Laikliğe sahip çıktığınız kadar Vatana ve millete de sahip çıksaydınız keşke.Bir defacıkta olsa şu teröristleri kınasaydınız gam yemezdik ama siz bu devletin yerli malı değilsiniz.Emperyalistlerin,kapitalistlerin Türkiye şubesisiniz yazık yazık.Sizin topraklarınız burası değil ama bizim bu vatandan başka vatanımız yok herşeyimiz bu devlete feda olsun.
  Cevapla
 • m bozkurt 8 yıl önce Şikayet Et
  Rusya sınırımızı ihlal ederken yoksunuz, bunca şehit verirken ne pkk ya ne de ona destek verenlere hiç tepkiniz yok. Sizin varlık nedeniniz nedir acaba? Sizin Türkiye misyonunuz nedir? Kime hizmet?
  Cevapla
 • ankarali 8 yıl önce Şikayet Et
  Vatan evlatlari şehit düşerken niye tepki gostermediniz
  Cevapla
 • Pako 8 yıl önce Şikayet Et
  Lanet kadın esas biz millet olarak sizden rahatsızlık duyuyoruz adam gibi işini yap yoksa çeneni kapa yada git siyaset yap
  Cevapla
 • nejdet 8 yıl önce Şikayet Et
  Laiklik muhakkak kalkmali cunku bu ulkeye laiklik yanliCa zulum getirmistir laiklik isteyen fransa orada gitsin orada laikligini yasasin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle