Esenler için 100 yıllık plan

Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, Esenler'de yüz yıllık planlama yapacaklarını söyledi.

Esenler için 100 yıllık plan
Esenler için 100 yıllık plan
GİRİŞ 26.01.2016 12:38 GÜNCELLEME 26.01.2016 12:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Askeri bölge için plandan tasarıma değil tasarımdan plana geçmek istiyoruz ve bu plan için herkesi dinliyoruz." dedi.

Esenler Kent Konseyi’nin 2016 yılı 1. Olağan Genel Kurulu, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde toplandı. Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya başkanlığında yapılan toplantıya; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, bazı siyasi partilerin temsilcileri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

MARKA ŞEHİR HEDEFİ

Konseyde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler'de 2009 yılından itibaren belediye olarak yaptıkları çalışmalardan söz etti. Göksu, "Esenler'de altı yılda varmak istediğimiz noktanın çok ilerisine geçtik. Yerel kalkınmayı yaparak ve yaşam kalitesini arttırarak Esenler'i marka şehir yapmak için çalışıyoruz" dedi.

100 YILLIK PLAN

Esenler'in geleceği için somut adımlar attıklarını belirten Başkan Göksu, "Önümüzdeki günlerde Esenler'in yüz yıllık planlamasını yapacağız. Bu perspektifle ilgili çalışıyoruz. Özellikle askeri bölge için plandan tasarıma değil tasarımdan plana geçmek istiyoruz ve bu plan için herkesi dinliyoruz. Bunu da en geç Ağustos ayında meclisten geçirmek istiyoruz. Askeri bölgede kurulacak yeni şehri bütün olarak ele alarak planlıyoruz. Yani şehri rastgele ya da kimliksiz değil medeniyet tasavvuru olacak şekilde kuracağız" diye konuştu. Göksu, konuşmasının ardından Esenler Belediyesi olarak yeni Esenler'de faaliyete geçirecekleri projeleri de bir bir paylaştı.

'DAHA İLERİ TAŞITACAĞIZ'

Toplantıda konuşan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'yu bugüne kadar ilçeye yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Ünal, Esenler'de hayal gibi görünen çok sayıda projenin faaliyete geçtiğini ifade ederek 'Bu şehir böyle giderse daha çok yol alacaktır. Böylesi toplantılarda istişare ederek Esenler'i daha ileri taşıyacağız" dedi.

Toplantı, bazı konsey üyelerinin Esenler’e dair talep ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi. 

ETİKETLER
açıklama
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • mustafa 5 yıl önce Şikayet Et
    sayın göksu önce çalışanların maaşına bir göz at maaşlar 4 yıldır nerdeyse yerinde duruyor diğer belediyeler maaşları normalken esenler belediyesi az maaş veriyor bir de ihaleler hep aynı şirketlere veriliyor...
    Cevapla
  • ahmet 5 yıl önce Şikayet Et
    önce esenlerde taşeron zulmüne son ver.personeller en az maaşı esenlerde alıyorlar.. özellikle eskon az maaş veriyor...
    Cevapla