Litresi 80 lira! Talep yağıyor...

Bursa’nın Orhaneli İlçesi'ne bağlı Serçeler Köyü'nde 1.5 yıl önce eşek çiftliği kuran İlhan Biçer, 35 eşeğin sütünü sağarak, satıyor.

Litresi 80 lira! Talep yağıyor...
Litresi 80 lira! Talep yağıyor...
GİRİŞ 10.01.2016 11:20 GÜNCELLEME 10.01.2016 11:30
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Serçeler Köyü'nde çiftlik kuran İlhan Biçer, bunlardan sağdığı sütleri ülkenin dört yanına sattığını belirtti. 1.5 yıl önce 2 eşekle bu işe başladığını anlatan Biçer "Eşek sayısını 35'e çıkardım. Eşeklerin sütünü her gün sağıyoruz. Türkiye'nin çeşitli yerlerine gönderiyoruz. Astım, bronşit, kanser, siroz, kemik erimesi gibi hastalıkları olanlar eşek sütünün kendilerine faydalı olduğunu söylüyorlar. Talep çok yoğun" dedi.

Eşek sütünün vücut direncini arttırdığını anlatan İlhan Biçer, bir eşeğin günde ortalama 400 gram süt verdiğini ve sütün kilosunu 80 liraya sattığını belirtti. Eşek sütünün kaynatılmadan sabah ve akşam olmak üzere aç karnına birer çay bardağı içilmesi gerektiğini ifade eden İlhan Biçer, şöyle devam etti:

"EŞEK BULAMIYORUZ"

Eşek üretim çiftliğini kurmak zorunda olduğunu ifade eden İlhan Biçer, Orhaneli bölgesinde eşek bulamadığından yakındı. Biçer, şöyle konuştu:

"Eşek üretimi yapmak mecburiyetindeyiz. Eskiden her evin altında bir eşek vardı. Artık teknolojinin gelişmesiyle her evin altında bir traktör var. Bu yüzden eşek bulmakta zorlanıyoruz. 3 gün önce Mardin'den 23 tane sıpasıyla birlikte eşek getirttim."  

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 8
 • Misafir 7 yıl önce Şikayet Et
  Bir önceki yorumumda eşşek sütü Şafii mezhebine göre helaldir diye yazdım. Affınıza sığınıyorum, bütün mezheplerde bütün hayvanların sütleri etlerine tabidir. Eti haram olananın sütün de haramdır. Eti helal olanın sütü de helaldir. Ve eşşek eti haram olduğu için sütü de haramdır. Vesselam...
  Cevapla
 • Abdullah 7 yıl önce Şikayet Et
  Eşek sütü haramdır. Haramdan şifa olurmu, önce bunu bilmek lazım.
  Cevapla
 • Misafir 7 yıl önce Şikayet Et
  Hangi mezhebe göre haram. Şafii mezhebine göre helaldir.
  Cevapla
 • tuzgölu.06 7 yıl önce Şikayet Et
  sifa allahtan.. dua edin yeter
  Cevapla
 • teyo 7 yıl önce Şikayet Et
  Böylece insanımız daha inat olacak, laf dinlemeyecek. Eşşeklik baki kalacak desenize. Allah sonumuzu hayreyleye. İçin bakalım ne olacak. Eşek sütü caiz mi acep? Eh! şimdi bunu tartışacağız. Hadi hayırlısı.
  Cevapla
 • orçun kiremit 7 yıl önce Şikayet Et
  hemşehrim, Datça'ya git. tabiata bırakılmış başıboş çok eşek var orada. hem de öyle bir semirleşmişler göreceksin. Hepsi "özgür eşşek".
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle