Serveti 100 milyar doların üzerine çıktı

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos'un serveti 100 milyar doların üzerine çıktı.

Serveti 100 milyar doların üzerine çıktı
Serveti 100 milyar doların üzerine çıktı
GİRİŞ 25.11.2017 06:20 GÜNCELLEME 25.11.2017 06:25
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Forbes'un "Gerçek Zamanlı Dünyanın Milyarderleri Listesine" göre, dünyanın en zengin kişisi konumunda bulunan Bezos'un serveti 24 Kasım Cuma günü 2,3 milyar dolar artışla 100,4 milyar dolara ulaştı.

En son 1999 yılında Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in serveti 100 milyar doların üzerine çıkarken, Bezos tarihte bu başarıyı yakalayan ikinci kişi oldu. 
Gates'in serveti ise bugün itibarıyla 90 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bezos, Gates'i 27 Temmuz tarihinde geçerek dünyanın en zengin kişisi olmuş ancak bu unvanı kazandıktan 8 saat sonra aynı gün kaybetmişti. 27 Ekim'de tekrar dünyanın en zengin kişisi olan Bezos bu unvanı hala koruyor.

AMAZON, EN DEĞERLİ 4. ŞİRKET

Öte yandan, bugün itibariyle 571 milyar dolarlık piyasa değeriyle Amazon dünyanın en değerli 4'üncü şirketi konumundayken, Microsoft 642 milyar dolarlık piyasa değeriyle 3'üncü sırada geliyor.

Uzmanlar, ABD'de perşembe günü başlayan "Şükran Günü hafta sonu" (Thanksgiving weekend) ve cuma günü de devam eden "Kara Cuma" (Black Friday) satışlarında rekor beklendiğini ifade ederken, yatırımcıların Amazon'un hisselerine olan talebinin arttığını vurguluyor.

Bezos, ABD'in en büyük e-ticaret firması olan Amazon'un hisselerinin yüzde 17'sini elinde bulundururken, şirketin hisseleri bugün yüzde 2,6 prim yaptı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • SARI SELİM 2 yıl önce Şikayet Et
  niye kara cuma da kara cumartesi değil ? :)
  Cevapla
 • Mehmet Sönmez 2 yıl önce Şikayet Et
  Aslında fiyatları düşürdükleri için müşteriler için aklen ve ticari istidatlara göre Beyaz Cuma olarak adlandırılması gerekirken, sırf Cuma gününe denk geldiği için "kara" ya dönüştürdüler. İnşaallah gerçekten sizin için kara müslümanlar için beyaz cuma olur.
  Cevapla
 • recep 2 yıl önce Şikayet Et
  çıkart parayı nakit koy desen öyle bi para yok her şey sanal hayali kredi limit hisse
  Cevapla
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  rabbim zenginliklerini katlıyo sapıklıklarını katlıyo sadece mühlet veriyor kıyamete kadar sonra vay hallerine
  Cevapla
 • Osmanlı1453 2 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar kafir müslüman olucakları hariç. Bu dünyada yesinler içsinler zenginlik vs dolu. Çünkü ahiretde ebedi azabı tadıcaklar. Üç günlük yarısı uyku hela yeme içme çalışma dan ibaret şahsımıza vakit bile ayıramadığımız.şu dünyada dünya onlara cennet ahiret ise ebedi azab olucak. Yesinler, Rabbim bizim zenginlerimizin sayısınıda hayırla arttırsın cömert eylesin cimri olanlarından alsın cömertlik yapanlara versin. Amin
  Cevapla
 • Üzeyir terzi 2 yıl önce Şikayet Et
  rochilt. rokfeller varken bu kim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle