Bir ülke daha AB'den çıkabilir!

Cumhurbaşkanı adayı olan Fransa aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Le Pen, Fransa'nın AB'den çıkabileceği konusunu dile getirdi.

Bir ülke daha AB'den çıkabilir!
Bir ülke daha AB'den çıkabilir!
GİRİŞ 03.03.2017 09:50 GÜNCELLEME 03.03.2017 10:44
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İngiltere'nin AB'den çıkmasına (Brexit), yakın bir zamana kadar çok da ihtimal verilmiyordu. Ancak 'Brexit' gerçekleştiğinden beri yatırımcılar AB'den çıkış senaryolarını yatırımcıların daha çok ciddiye alıyor.

İtalyan'ın birliği terkedeceği (Italexit) endişesi henüz yatışmışken, bu kez 'Frexit' gündeme geldi. Üstelik 'Frexit' piyasaya her anket başarısında korku salan Fransa aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri ve cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen tarafından telaffuz edildi.

'DOSTÇA AYRILMANIN ZAMANI GELDİ'

Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerini daha da kritik hale getiren Le Pen, İngiltere'den sonra Fransa'nın da Avrupa Birliği'nden (AB) dostça ayrılması gerektiğini söyledi.

Euro para biriminin Fransa, İtalya ve İspanya'nın sanayisini olumsuz etkilediğini savunan Le Pen, "Artık dostça ayrılmanın zamanı geldi. Avrupa Sözleşmesinin tamamına ilişkin müzakereler öngörüyoruz. Sonrasında ise Frexit referandumu." dedi.

'SINIR DÜNYA HAYALİNE İNANAN BİR AB KALDI'

Fransa'da uluslararası şirketlerin daha fazla vergi vermesi gerektiğini söyleyen Le Pen, "Hiçbir ülke kendi endüstrisini onu korumadan oluşturamaz. Benim ilk işim halkın güvenini kazanarak, ekonomimize güç kazandırmak." diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın istihdam modelini örnek gösteren Le Pen, "Trump'ın Amerika'ya geri getirdiği istihdama bakın. Trump, Şi Cinping ve Theresa May ile ekonomik vatanseverlik yol alıyor. Sınırları olmayan bir dünya hayaline hala inanan sadece AB kaldı." ifadesini kullandı.

Kaynak: Uzmanpara

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Alper 4 yıl önce Şikayet Et
    Biz de zehirli ve çöp Çin mallarını denetimsiz ülkemize ithal edip,kendi sanayimizi bitirmedik mi?Artık köle pazarı Çin mallarını bırakıp,üretime dönelim,hep başkalarını taklit etmeyelim.
    Cevapla
  • suleyman 4 yıl önce Şikayet Et
    inşallah tez zamanda darma dağın olursunuz o günleri görürüz
    Cevapla