20 milyon dolarlık vurgun! Böylesi görülmedi

Brezilya’da 20 profesyonel silahlı soyguncu, taşımacılık hizmeti sunan Amerikan devi Brink’s’in Pernambuco eyaletindeki hangarından 20 milyon dolar çaldı.

20 milyon dolarlık vurgun! Böylesi görülmedi
20 milyon dolarlık vurgun! Böylesi görülmedi
GİRİŞ 22.02.2017 14:13 GÜNCELLEME 22.02.2017 14:13
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Brezilya’da son yılların en büyük soygunu yaşandı. Amerikan devi Brink’s’in hangarından 20 milyon dolar çalındı. 20 kişilik silahlı bir ekibin gerçekleştirdiği soygun aksiyon filmlerini aratmadı. Bu rakam 2005 senesinden bu yana yapılan en büyük soygun oldu.

Eyalet güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamaya göre, soyguncuların Brezilya’nın güneydoğusunda yer alan Recife’deki (Pernambuco) hangara farklı araçlarla gittiği ve patlayıcılar aracılığıyla duvarlardan birini patlatarak içeri girdiği ifade edildi.

Soyguncuların soygunu gizlemek için çok iyi çalıştıkları ve bunu iyi hazırlanmış bir planla gerçekleştirdikleri ifade edildi. Hırsızların soygundan kısa bir süre sonra bir polis kontrol noktasından geçerken oradaki polislerle çatışmaya girdikleri ve üç polisin yaralandığı ifade edildi.

Recife’ye yakın olan De la Estancia sakinlerinin ise yaşanan patlama ve çatışma seslerinden dolayı tedirgin oldukları belirtildi.

Ülke tarihinin en büyük soygununun yaşandığı 2005 yılında Fortaleza Merkez Bankasından yaklaşık 55 milyon dolar çalınmıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
hırsızlık
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • 3838ks 3 yıl önce Şikayet Et
    vay be
    Cevapla