Azerbaycan'dan bölgeyi canlandıracak girişim!

Cumhurbaşkanı Aliyev, Hazar Denizi kıyısında bulunan Elet kasabasında serbest ticaret bölgesi oluşturulması için kararname imzaladı

Azerbaycan'dan bölgeyi canlandıracak girişim!
Azerbaycan'dan bölgeyi canlandıracak girişim!
GİRİŞ 17.03.2016 17:42 GÜNCELLEME 17.03.2016 17:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, başkent Bakü yakınlarında, Hazar Denizi kıyısında bulunan Elet kasabasında serbest ticaret bölgesi oluşturulması için kararname imzaladı.

Ekonominin devamlı gelişimi ve rekabete dayanıklılığının artırılması, Azerbaycan'ın lojistik ve ulaştırma merkezi olarak güçlendirilmesi, ülkede çok yönlü ulaştırma altyapısının kurulması için alındığı belirtilen karar gereği, Elet kasabasındaki Bakü Uluslararası Deniz Ticaret Limanı ve etrafındaki arazide serbest ticaret bölgesi oluşturulacak.

Uluslararası danışman şirketlerin yardımıyla serbest ticaret bölgeleri hakkındaki yasalar yeniden düzenlenecek. Bölgenin altyapı, yönetim şekli ile burada yapılacak ticarete yönelik bilgiler, ilgili kurumlar tarafından 6 ay içerisinde derlenerek Aliyev'e rapor edilecek.

Cumhurbaşkanı Aliyev, kararnamenin uygulanması için Bakanlar Kurulu, Maliye Bakanlığı, Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Devlet Emlak Komitesi ile Bakü Valiliğine de talimat verdi.

YORUMLAR 3
 • trabzonlii61 6 yıl önce Şikayet Et
  abd duymasın
  Cevapla
 • adam 6 yıl önce Şikayet Et
  yuru be azeri gardaslarim sizde buyuyun el ele
  Cevapla
 • Temel candan 6 yıl önce Şikayet Et
  Mutlaka devlet burdan yer istemelidir
  Cevapla