Coca-Cola'nın 'gizli formülü' bulundu

Coca-Cola'nın orijinal formülünü bulduğunu iddia eden bir antikacı gizli tarifi 15 milyon dolara satışa çıkardı.

Coca-Cola'nın 'gizli formülü' bulundu
Coca-Cola'nın 'gizli formülü' bulundu
GİRİŞ 15.05.2013 09:47 GÜNCELLEME 15.05.2013 09:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD'li bir antika satıcısı Coca-Cola'nın gizli formülünü bulduğunu iddia etti. Georgia eyaletinde yaşayan Cliff Kluge, hayatını kaybeden ünlü bir kimyagerin açık artırmaya çıkan eşyaları arasında Coca-Cola'nın 1943 yılından kalma formülünün yazılığı olduğu kağıtlar bulduğunu söyledi.

Kluge, bulduğu formülü açık artırma sitesi eBay'de 15 milyon dolara satışa çıkardı.

'GERÇEK TAD OLMAZ'

Konuyla ilgili açıklama yapan Coca-Cola firması, Kluge'nin bulduğu formülün Coca-Cola'ya yaklaşabileceğini ancak içeceğin gerçek tadını yakalayamacağını öne sürdü.

'COCA-COLA YARDIM İSTEMİŞ OLABİLİR'

Kluge'a göre Coca-Cola 1943 yılındaki savaş koşulları altında içeceği üretmekte zorlandığı için gizli formülü şimdi hayatta olmayan kimyagere gönderip yardım istemiş olabilir.

1886'DA ÜRETİLDİ, KASADA SAKLANIYOR

Coca-Cola'nın orijinal formülü 1886 yılında Dr. John S. Pemberton tarafından oluşturuldu. Şirketin sır olarak sakladığı gizli tarif, Coca-Cola'nın Atlanta'daki müzesinde dev bir kasada saklanıyor.

YORUMLAR 1
  • Selim Can 9 yıl önce Şikayet Et
    Yıllardır İçmiyorum. Faydası vardır ya da faydası zararından fazladır diyen söylesin. Yap şekerli su, sat dünyaya hükmet...Biz de yedik, pardon içtik :) Ayran için, süt için, meyve suyu için gerisi keseye de mideye de zarar.
    Cevapla