Kütahyalı hayırseverden 'helal bahçe'

Kütahya'da bir hayırsever, adeta dinlenme tesisine çevirdiği yol kenarındaki bahçesine gelen ziyaretçileri, ektiği sebze meyveler ve ücretsiz ikram ettiği çay kahve ile ağırlıyor.

Kütahyalı hayırseverden 'helal bahçe'
Kütahyalı hayırseverden 'helal bahçe'
GİRİŞ 06.07.2017 10:33 GÜNCELLEME 06.07.2017 10:41
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Kütahya'da yaşayan Ali Emir, adeta dinlenme tesisine çevirdiği yol kenarındaki bahçesinde bulunan meyve ve sebzeler ile çay ve kahveyi mola veren vatandaşlara ücretsiz ikram ediyor.

Merkeze bağlı Ahiler köyünde yaşayan 6 çocuk babası 67 yaşındaki Emir, uzun yıllar çiftçilik yaptıktan sonra emekli oldu. Maddi imkansızlıklarına rağmen 3 yıl önce yol kenarında insanların yararlanması için çeşme yapmaya karar veren Emir, dostlarının da yardımıyla bunu gerçekleştirdi.

Yine arkadaşlarının yardımıyla yoldan geçenlerin dinlenebileceği ve bu sırada meyve ve sebzelerden ücretsiz yararlanabileceği bir bahçe oluşturan Emir'in ziyaretçilerden tek isteği dua.

Emir, köyünün yakınlarındaki yüzlerce aracın geçtiği bahçeye vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Bahçeye, yoldan geçen vatandaşların ihtiyaçlarını gidermesi için çeşmenin yanı sıra tuvalet, mescit ve çardak yaptığını anlatan Emir, "Bu araziyi hayırsever vatandaşlarımız bağışladı. Ben de kendi imkanlarım ve arkadaşlarımın desteğiyle çeşitli sebze ve meyvelerden oluşan bir bahçe oluşturdum. Yoldan geçen insanların yararlanması için bahçede çeşme, tuvalet, mescit ve çardak yaptık. Yoldan geçerken bahçeyi gören birçok vatandaş burada durup ihtiyaçlarını gideriyor. Herkes buradan memnun ayrılıyor." dedi.

"Bahçedeki ekili dikili her şey helal"

Emir, bahçeyi kullanan vatandaşlardan hiçbir ücret almadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bahçeye her gün gelmeye çalışıyorum. Buradaki çardakta ekmek, çay, kahve, şeker, tüp ve mutfak malzemeleri var. Bahçeye gelenlere çay ikram ediyorum. Ben yokken gelenlerin bahçedeki nimetlerden faydalanması için de tabelaya 'Bu bahçede ekili dikili her şey senindir ve helaldir' diye yazı yazdırdım. Yoldan geçenler kendileri çay demleyip içebiliyor. Bahçedeki sebze ve meyvelerden yiyebiliyor. Bunların hepsi helal. Bir yandan da bazı vatandaşlarımız çardağa eksilen malzemeleri fazlasıyla koyuyor. Burada her şey bedava."

Ömrünün sonuna kadar bu hizmeti sürdüreceğini aktaran Emir, "Buradan yararlanan insanlar bana sadece 'Allah razı olsun' desin, benim için o yeter. Bahçeme herkesi bekliyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI
ETİKETLER
helal bahçe
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • reşat 2 yıl önce Şikayet Et
  allah c.c. böyle insanların sayılarını çoğatsın. allah razı olsun.
  Cevapla
 • yorgun yorumcu 2 yıl önce Şikayet Et
  insanlığın vahşi kapitalizmden bunaldığı bu zamanlarda böyle güzellikler görmek hayata bağlıyor, bir hayırseverimiz hacı amcamıza elektirikli çay semaveri hediye etsin ki zahmetini kolaylaştırsın
  Cevapla
 • selam 2 yıl önce Şikayet Et
  işte hakiki müslüman helal olsun gönlü zengin güzel insana
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Aynem bu müminler hürmetine ayaktayiz
  Cevapla
 • Sade Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Vay dedem, Allah senden razı olsun, hayrını kabul etsin inşallah...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle