Tüm Yorumlar

Yorumlar9

 • mustafa mavi 5 yıl önce Şikayet Et
  ne guzel devlet yiyceginiz enginler yesinler.. ne guzel devlet yiyceginiz enginler yesinler. orasının elde edecegi kar halka hizmet goturmek içöin kullanılabilirdi. oysa ordan zenginler verdigi parayı fazlasıyla çıkarıcaklar luks israf harcamalarını yapıcaklar.
  Cevapla
 • Hamza D. 5 yıl önce Şikayet Et
  ne var ne yok herşey satıldı. bu ihale iptal olsa ne olur..başbakan tekrar oyumu almak istiyorsa sattığı her kurumu geri alsın..bu kurumlar dünyanın parasını kazanıyor bknz türk telekom
  Cevapla
 • hursit dilaver 5 yıl önce Şikayet Et
  köprü ve otoyollar nasıl batar..görelim.. şu ihaleyi chp ye verseniz de şu para basan köprü ve otoyolları nasıl zarar ettiriyor bir görsek. görsek te 25e çıkan oy oranlarını 15e düşürsek..yahu 1978lerden,92lerden, 2000lerden tecrübeliyiz bu konuda. ülke nasıl batardan önce, köprü ve otoyollar nasıl batarı görürüz.ona göre de bunlara oy veririz.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Mahone 5 yıl önce Şikayet Et
  ömer bey,. madem sallıyorum 10bin altı zarar oluyor , 10binden ihale başlasın.. veya ederi 10bin ise 3binde kalınca o an ihaleyi iptal etsinler. gerek yerli , gereksi yabancı firmalar boş yere meşgul etmiş oluyor devlet.. ayrıca o zaman yandaş kurum ihaleyi alamayınca fes edin , yandaş alınca devam edin diye gelir insanın aklına. kamu ihale kanununda değişiklik yapmak lazım o zaman.. şeffaf , net , adil olması lazım..
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • ÖMER BOĞAZ 5 yıl önce Şikayet Et
  mahone'ye.... kamu ihalelerinin tümünde ihaleyi yapan kurumun fesh yetkisine sahip olduğu belirtilir. ihaleye giren de bu yetkinin varlığını kabul ederek girer. ihalede ortaya çıkan rakamlar mutlaka kabul edilmesi gereken rakamlar değildir. önemli olan kamu kârıdır, kamunun bu ihaleden dolayı zarara uğramamasıdır. örneğin ederi 10 milyar olan bir satış, ihaleye katılanların düşük teklifleri sonucunda 3 milyar liraya sonuçlanıyorsa, ihaleyi yapan kurum buradaki 7 milyarlık zararı görmezden gelemez. ihaleyi anında fesh ederek devleti zarardan kurtarmak mecburiyetindedir. daha fazla bilgi istiyorsanız kamu ihale kanununa bir göz atmanızı tavsiye ederim.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • ihsan karagüney 5 yıl önce Şikayet Et
  yanlış. şeffaf ortamda ihale yapıldı ,ihale herkeze açıktı. satıştan sonra iptal edecegine asgari miktarı ,ödeme şeklini belirleyen kamu ihale kurulu nu görevden al. devlete güvenmek gerekir.
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • Mahone 5 yıl önce Şikayet Et
  bu nasıl iş?. ihale yapıyorsunuz , ihale sonuçlanıyor. firma ihaleyi kazanıyor.. aradan 1 ay geçiyor. ihaleyi iptal etme kararı alıyorsunuz.. ben ihaleyi kazanan firma olsam , dava açarım.. madem belli bir tutar istiyorsunuz , o fiyattan başlatsaydınız ihaleyi..
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • Cemal Cemal 5 yıl önce Şikayet Et
  elhamdülillah. cumhuriyet tarihimiz boyunca devletten beslenip semirdikçe semiren üstün ırk aile şirket ve bireyleri biraz arıklamalı artık.boğa koç aslanın değil orman bütün hayvanların.
  Cevapla Toplam 23 beğeni
 • ahmet keskin 5 yıl önce Şikayet Et
  can. ben karayollarında taşeron eleman olarak çalışmaktayım bu haber yütegimize su serpti yoksa çoluk çocuk durumumuz kötüydü.
  Cevapla Toplam 6 beğeni