Tüm Yorumlar

Yorumlar28

 • Halil 2 ay önce Şikayet Et
  Geçen kış, patates, soğan propagandası, bu senede fındık üzerinden oyun, fındığımızı kötüleme kampanyası? Sarımsak ile limon propagandasına daha başlamadı lar vatan hainileri......?
  Cevapla
 • Hüseyin 2 ay önce Şikayet Et
  Fındık fiyatının düşmesini engelleyebilmenin en kestirme yolu, TMO'nun üreticiden fındık alım şartlarını iyileştirmesidir (kolaylaştırmasıdır).
  Cevapla
 • Soran Çıkar 2 ay önce Şikayet Et
  Aniden acı sarımsağı 20 TL'den 40 TL'ye çıkardılar. Aniden limonu 5 TL'den 10 TL'ye çıkardılar. Birileri sürekli fırıldak çeviriyor, göbek şişiriyor. Devlet sadece izliyor...
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • kıl 2 ay önce Şikayet Et
  Devlet devlete bu spekületörlerin tefecilerin işini bitirmeli. Atalarımız ne demiş " ya devlet başa ya kuzgun leşe"
  Cevapla
 • Yok 2 ay önce Şikayet Et
  Hersene bunlar yaşanıyor dış ülkeleri değil bizim tüccarlara sorun fiyatı onlar belirler bunu bilmeniz lazım devlet isterse 20 desin tüccar bunu 17 ye satar .
  Cevapla
 • Lütfi 2 ay önce Şikayet Et
  Randımanla oynayıp fiyat düşürdüklerini söyleniyor eksperlerce
  Cevapla
 • ERDAL AYDIN 2 ay önce Şikayet Et
  1 dönüm için sadece 54 kg fındık alımı yaparsan tabiki oynarlar yani 5 dönüm yerden 1 tona yakın fındık çıkar hesaplayın matematiği olan hesaplasın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • tmo 2 ay önce Şikayet Et
  tmo kim getirirse getirsin fındıkları almalı.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ddş 2 ay önce Şikayet Et
  zaten öyle yapıyor da, bunların amacı başka
  Cevapla
 • abdullah 23 2 ay önce Şikayet Et
  ofisleri açın çiftçiyi mağdur etmeyin, çiftçileri küstürürseniz yemek için ot bile bulamazsınız. bir patetes soğanla baş edemediniz buğday 10 tl olursa ne yaparsınız.zaten dolarınız yok ithal de edemezsiniz ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım batırmaya mı çalışıyorsunuz.Fedakar cefakar bir anadolu halkı var onlarıda çıldırtmayın.tarım ülkesinde çiftçi perişan devlet köylünün ürününü almak için internet üzerinden baş vuruda bulun diyor dalgamı geçiyorsunuz adam bilgisayar mühendisi mi.üretenin yanında olmanızı tavsiye ederim tüketenin yanında değil.Çitçi üretecek tmo gidip ürünü tarladan alacak parasını anında hesabına yatıracak iş böyle yapılır.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • belde 2 ay önce Şikayet Et
  fındıkta verim çok düştü. İstanbuldan gelen hemşerilerimiz alınmasın fakat, fındığı topladıkları gibi yaş olarak tüccara verip bir an önce İstanbula gitmenin hesabı yapılıyor. bu şekil bizler kendi elimizle fındığı düşürüyoruz zaten. bir de emanete bırakılan fındıklar var bunlar da fındığın düşmesinde büyük paya sahip. bence her ilçede lisanslı depolar oluşturulmalı. uygun depoda saklanmayan fındık çürür de küf de olur. yetkililerimiz buna bir çare bulmalı. zaten kooperatifleşme de zayıf
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Manuş 2 ay önce Şikayet Et
  Ferroro nun ortağı kim bir araştırın fiyatların neden düştüğünü anlarsınız
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Hasan 2 ay önce Şikayet Et
  Chp zihniyeti her yerde ne yazıkki
  Cevapla
 • SORU 2 ay önce Şikayet Et
  Aracıları devreden çıkaramıyor muyuz? Ne kadar da seviyoruz tüccarları, komisyoncuları, aracıları. Fındık üreticisi topladığı fındıkları doğrudan Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) veremiyor mu?
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • burhan 2 ay önce Şikayet Et
  17 tl çok yüksek, piyasa kendi rayına elbet oturur. devletin fiyat vermesi bonkörlüğünden. fiskobirlik nasıl battı? aşırı fiyat da iyi değil?
  Cevapla
 • adilce 2 ay önce Şikayet Et
  satmayın kardeşim satmak için sıraya girerseniz düşürürler piyasa böyle arz talep meselesi iç fındık 50-60 tl soyun satın
  Cevapla
 • Sakaryali 2 ay önce Şikayet Et
  Dışardan demesi kolayyovmiyecinin parası verilecek. Okullar aciliyo masrafı zaten üretici fındığa kadar bitik oluyo burda is dewlete dusuyo vatandaşını korumalı gormuyonmu firmalar dewleti bile takmiyo
  Cevapla
 • KUZU 2 ay önce Şikayet Et
  Benim anlayamadığım , yabancı alıcıların ülkenin iç piyasasında nasıl etkili oluyorlar , nasıl karışabiliyorlar anlaşılır değil . Devlet bir malın değerini belirlediğiyse o geçerlidir . Eğer devlet bunlara önlem çare bulamıyorsa kasıtlıdır . O zaman Çay a , Şeker e , bütün temel tüketim mallarında indirim yapılması gerekir . Günümüzde halkın alım gücü bu zamlarda iyice düşmüştür . Daha neyi zor ediyorlar ki . Unutulmamalıdırki halka yapılan zulüm ve haksızlık Allah katında Hakka sayılır .
  Cevapla
 • belde 2 ay önce Şikayet Et
  serbest piyasa fiyatı belirliyor Kuzu rumuzla kardeş. her ürünün fiyatını devlet belirleyecekse bununla yeni kamu iktisadi teşekkülleri lazım. burada önemli olan fiyat istikrarı için devletin denetimi mekanizmasının iyi işlemesi gerek. yoksa devletin sanayi ve ticari mal fiyatı belirlemesi ile düzen oluşmaz. piyasa kendi fiyatını kendi belirliyor ancak rekabeti önleyen kartelci anlayışla çalışan birtakım şirket ve firmaların bu yüksek kazanma hırsının önüne geçmek gerek.
  Cevapla