Tüm Yorumlar

Yorumlar10

 • Bekir 4 ay önce Şikayet Et
  Cari açık Türkiye ekonomisinin en yumuşak karnıydı. Cari açık verildiği zaman bunu borçlanma yoluyla kapatmak gerekiyordu. Dolar kurunun yükselmesi ithal girdi mallarında maliyet artışına neden olsa da uzun vadede ham madde ve ara mallarının ithal yerine yerli kullanılmasına yol açtı. Döviz kurunun artışı maliyet artışı ile enflasyonu da biraz artırınca banka kredilerini de yukarı çekti. Bu da inşaat sektörüne büyük darbe vurmasına yol açtı. Ama müteşebbisler bundan ders almalı. Oysaki inşaat sektörü bu durumlardan çok kolay etkilenen sektör inşaat sektörü elbette olmalı ama asıl yatırımı üretim sektörüne yapılmalı ihracata yapılmalıydı.
  Cevapla
 • vatandaş33 4 ay önce Şikayet Et
  gümrüklerde çekilemeyen o kadar ithal ürün var ki, sırf cari denge sağlansın diye. bir çok ürün gümrüğe kadar geliyoe fakat firmalar yasal sorumluluklarını yerine getirmelerine rağmen ürünleri çekemiyorlar. biraz gerçekçi olalım lütfen.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • erkan k 4 ay önce Şikayet Et
  Bu nasıl bir zihniyet ne demek gümrükten mal çekemiyor... Sen gümrük müşavirimisin yoksa ithalatçımı.?
  Cevapla
 • Nihat 4 ay önce Şikayet Et
  Vatandaş 50 kuruşluk ürününle Koskoca ülkenin cari açığını nasıl dengeleyebildin acaba. Ayrıca malın sorunluysa beklersin tabii.
  Cevapla
 • Nemoli 4 ay önce Şikayet Et
  İyi saçmalıdın ha
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Alperen 4 ay önce Şikayet Et
  Biraz tasarruf yapsak cati fazla veririz herkes kullandığı ürünü biraz dikkatli kullansın aşırıya kaçmasın gereksiz değiştirmesin yeter
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Bir G@rip 4 ay önce Şikayet Et
  TÜRKİYE GÜÇLENDİKÇE 50 yıllık yatırımları olan pkk teror örgüzü mum gibi ediyor elerinde patlıyor kendi topraklarından petrol çıkaramayan TÜRKİYE ŞİMDİK aslanların çakaları kovalaması gibi akdenizden onalrı kovaliyor ve oradaki perto için sondaj yapıyor ÇILDIRIYORLAR artık virajı denmek üzereyiz 10-15 yıla ihtiyacımız var ALLAH CC DEVLETİMİZİ KORUSUN VE DEVLET ADAMLARIMIZA EN DORU KARARLARI ALMAYI NASİP ETSİN
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Urfalı 4 ay önce Şikayet Et
  Biz hala fazla veremiyoruz tek kişilik aile
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Muhsin 4 ay önce Şikayet Et
  Bazıları cari açığın düşmesini kendi başarıları olarak göstermek istiyor. Cari açık Dolar arttığı için düşmüştür. Çünkü ithalat pahalılaşmış, inracat ise ucuzlamıştir. Hükümete kalsa 1 Dolar - 1 TL olacaktı. Çin bile Yuan'ı bilerek düşük tutuyor ki ihracat yapabilsin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Tsli 4 ay önce Şikayet Et
  Doğrusu bu. Düşük dolar olsa nike ağrıya mı gelirdi. Skechers Artvin mi gelirdi. Vosvos türkiyeye fabrikamız açardı. Bizim ekonomik seviyemiz amiral gemisi telefon almayı kaldırmaz. Ama bir ara herkes amiral gemisi alıyordu.
  Cevapla Toplam 3 beğeni