Tüm Yorumlar

Yorumlar83

 • saydemir 6 ay önce Şikayet Et
  Hal yasası değişmeli,üretici köylü pazarları kurulmalı,belediyeler devreye girmeli,rant kırılmalı,halk bunu bekliyor,ilgililere duyurulur.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • HalitBinVelit 6 ay önce Şikayet Et
  Bu zinciri önce Devlet sonra Halk kırar.. Üretici Fiyatları belli? Pahalı satan Marketlerden ,Esnafdan alışveriş yapmayın? bakın nasıl çakılıyorlar ..zincir öyle bir kırılırki bir daha bir araya geiremezler!.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • el gurbeti 6 ay önce Şikayet Et
  rantcilara fetö terör örgütü mensubuymus gibi muamele edilmeli yani vatan hainligi sucu verilmeli
  Cevapla
 • osm786 6 ay önce Şikayet Et
  rantcilardan almayin. fiyat yüksekmi mal ellinde kalsin. hem cürüyen malda saticida hayir yok. iflasa gider. ben su pahlilasti diye rakibinden almaya basladim. böyle cok satilan su az satilir. cogu seyler insanlarin ellinde. koyun gibi olmayin.aklinizi da kullanin. pazardan alin marketler ückahitcilik yaparsa pazar ucuz.
  Cevapla
 • fani 6 ay önce Şikayet Et
  boş ne yapsalar boş
  Cevapla
 • Öğrenci 6 ay önce Şikayet Et
  erzurumda üniversite öğrencisiyim kantide satılan 1 tl 25 kuruşluk biküviler tema marketlerinde 1 tl 60 kuruşa satılıyo sade örnelerden 1 tanesi bunun gibi çoğu marka 50 kuruş 40 kuruş fark var herşeyde market market fark var 1 kasa domatesi 2 farklı fiyata satan marketler var ki her ikiside alış fiyatından pahalı satılıyor insanların birazda içinde olmalı devlet nekadar konturol etsede aç gözlüler heryerde
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • 1750 6 ay önce Şikayet Et
  biraz önce rusyada yaşayan bir arkadaşla görüştüm, adamlar amerika tarfından konulan ambargodan sonra tarım, hayvancılık ve sanayi üretimine yoğunluk vermişler, seneye bize domates satacak duruma gelecekler. bizde bir an önce bu şekilde üretime başlamamız gerekiyor.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • sistem 6 ay önce Şikayet Et
  şöyle bir sistem kurulmalı. devlet, üretici ürününü daha satmadan üreticinin ne kadar ürünü olduğunu kontrol edecek. sonra kime ne kadar ve kaçtan satıldığı bilgisinide sonra üreticiden alacak. ürünü alan kişi yada firmanın kaçtan sattığına bakacak. fahişse cezasını kesecek. sonra o firmanın vergi beyanınada bir bakacak.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • osm786 6 ay önce Şikayet Et
  ona bakarsan tüm ürünleri konrol edecek bakanliga ihtiyac var. ürünlere karpayi sinir koymali.ama toptancilari kontrol ederek asiri pahli veya stokculari cezalandirmali 50.000 tl ceza kesmeli her hatada. ben hayret ediyorum. bizim millet kadar firsatci millet görmedim. bu batililari sevmeyiz fakat bizim yaptimiz hainligi onlar o kadarini da yapmaz. bize demokrasi degil keskin kilicli bir sultan lazim. Allahtan korkmayan devletin kilincindan korkmali.
  Cevapla
 • döviz mi arttı 6 ay önce Şikayet Et
  zam yaptıkça yapası geliyor adamların. para tatlı geliyor, doymuyorlar. hükümet şu kurulu kurduk, kontrol altına almak için şunları yapıyoruz diye kaçıncıdır söylüyor, her defasında aynı. fiyatlar düşmüyor.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • HalitBinVelit 6 ay önce Şikayet Et
  Zamlar kasıtlı yapılıyor? ..... incelemeye alınsın bakın arkasından neler çıkıyor?.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • HalitBinVelit 6 ay önce Şikayet Et
  Bu zinciri kıracak Hal yasası bir türlü çıkarılmıyor???.
  Cevapla
 • Çorumlu 6 ay önce Şikayet Et
  ‘ Devlet market açsın.’
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • DUYARLI 6 ay önce Şikayet Et
  80 li yıllarda yapılan uygulama gibi, mahallelerde üreticiden halka satış pazarları kurulsun.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • kemals 6 ay önce Şikayet Et
  vatandaş fırsatçılık yapanların mallarını almayacak, devlette denetim ve gerekli cezai müeyyideleri uygulayacak.her devirde fırsatçılar olacaktır.mesele, herkesin üzerine düşenleri yapmasından geçiyor...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ÜNAL 6 ay önce Şikayet Et
  1983 de bakkaldım. yüzde 25 ten fazla kar koyamazdık. ne bu ya. yüzde 150 karla mal satanlar var. seyyar satıcılıkta yaptım. mahalle arasında mal satışı serbest bırakılsın. 3 liraya aldığımı 3 .75 e satarım. emekliyim çalışmıyorum ama halka hizmet için çalışırım. o marketler meyve sebze satışını unutsun o zaman. ne bu ya 3 liraya al 9 liraya sat . bunların hakkından sokak satıcıları gelir.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • ahmet ak 6 ay önce Şikayet Et
  bu sorunun yerlisi yabancısı yok.fırsatçı zihniyetin milliyeti yok.domatesin 13 liraya satıldığı kendi marketlerimiz var.yazıklar olsun.aracıların aradan çıkarılması ilk önlem.ikinci önlem gerçekten almayalım.ölmeyiz.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • acil 6 ay önce Şikayet Et
  mahalle aralarındaki büyük marketler kalksın bak fiyatlar nasıl düşer bi görün
  Cevapla Toplam 1 beğeni