Tüm Yorumlar

Yorumlar35

 • polat 1 yıl önce Şikayet Et
  bu sistem yürümez personel şikayetleri üst kuruma yapılmıyor direk ilin siyasilerine şikayet ediliyor kurum müdürü dese ki bu adamı istemiyorum tamam deniliyor.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne zaman gerçek manada hak hukuk haram helal gözetilirse farzlar yerine getirilirse nizam sağlanmış toplum refaha kavuşmuş olacak inşaAllah.Allahın dinine sarılan çok sağlam bir kulpa sarılmış olur işte o zaman bu ülke ve insanının sırtı yere gelmez adaletin tesisi garib gurebanın hakkına riayetle başlar 81 milyonun hakkını lütfen gözetelim araya adam koymak adamcılık ile değil Rabbimin fazlına güvenelim
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Ayasofya 1 yıl önce Şikayet Et
  Puani hizmeti alan vatandas vermeli, gerisi boş. örnekleri mevcut hemen arayip aldiginiz hizmeti degerlendirir misiniz diyorlar
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • cem 1 yıl önce Şikayet Et
  notu halk verirse o zaman yararlı bir uygulama olur :)doktor vb meslek gruplarına da bu şekilde olmalı ,tavırları çok fazla neredeyse gittiğim birkaç doktor dışında hepsi gökten zenbille indirildiklerini düşünüyorlar.gittiğim iyi doktorlara teşekkür ediyorum:)
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • usta 1 yıl önce Şikayet Et
  önce amirlerin liyakatlı olmasi lazım
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • fazla değil 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye de bu sistem olmaz kesinlikle
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Vatandaş rıza 1 yıl önce Şikayet Et
  başta öğretmenler olmak üzere başarısız olanların yerine yenileri alınarak kalite artırılmalıdır.
  Cevapla
 • türk 1 yıl önce Şikayet Et
  bu bizim ükemizde pek işlemez,amir sevmediği nemura düşük,sevdiği(yalaka)memura yüksek puan verir...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence kamudaki maaşlar özel sektör piyasasındaki maaşlardan en fazla 500 lira fazla olmalı o zaman devlet de rahatlar üretimde artar ve ayrıca kamu personeline işten kovulmada gelmeli çoğu kamu personeli atılmaya ağını bildiği için yan gelip yatıyor. Eğer bunlar yapılırsa hem atılanlar yerine istihdam olur hem atılmamak için çok çalışır faydası olur hemde maaşları özelden çok fazla olmadığı için devletin omzunda fazla yük olmaz. Ayrıca kamuda zorunlu emeklilik de maksimum 57 falan olmalı bunlar yapılırsa o zaman ülkece nasıl atağa geçeriz herkes görür
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Bilal 1 yıl önce Şikayet Et
  Öncelikle her Kurum da Daire Personellerine azaltılmaya gidilmesi gerekir 1 kişinin mesai saatleri içinde rahatlıkla uğraşabilecek işlere 5 memur uğraşıyor sonra da maaş düşük olsa bile bu memur yatıyor bunun takibine yapılması gerekir yoksa aynı söylemde kalır.
  Cevapla
 • muzaffer 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet çalışanlarını ve halkını sadece memurda ibaret sanıyor galiba. Fakat memurlarımız da hep şikayet ediyor. Özel sektörde çalışan ve kritik iş yürüten bile memur kadar maaş almıyor ve onun kadar konforlu yaşamıyor. Üstüne en ufak hatasında mobing uygulanıyor
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • öneri 1 yıl önce Şikayet Et
  Kurumdaki her işin ayrı ücreti olmalı bunun için de görevde yükselme sınavı konulmalı. Örneğin mutemet işi yapmak isteyen bu konuyla alakalı konuları içeren sınava tabi tutulmalı maaş ücreti de buna göre belirlenmeli. işin zorluk ve uzmanlık gerektiren kısımları için ücret yükselmeli bu göreve talip olanlar görevde yükselme sınavına girmeli.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Yamann 1 yıl önce Şikayet Et
  İyi ne güzel. ÇOOOKK sevindik. Artık hastanelerde ( Devlet Hastanesi) güler yüzlü, hoş geldiniz geçmiş olsun. Buyrun lütfen. Şuradan devam edin orada size yardımcı olacaklardır diyen personel göreceğiz demek!!!! Ya Allah Rızası için devlet çalışanlarımız,millet sizin asık suratınızı, kaba konuşmanızı ve zoraki iş yapışınızı görmek zorunda değil. Siz bu işi yaparak para kazanıyorsanız, o parayı hak ettiğinizi gösterin!!! Bu sebeple sayın büyükler, lütfen sadece zam vererek ödül vererek bazı şeyleri düzelteceğinizi sanmayın.!!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hsn 1 yıl önce Şikayet Et
  beceri ve çalışkanlığı kin belirleyecek eğer amirlere kalmışsa bir adam kayırmacılık yolu daha açılmış olur
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • gerçekler. 1 yıl önce Şikayet Et
  beceri ve yetenek düzeyleri tespit edilecek. Kamuda ‘verimlilik’ ve ‘başarı’ kriterlerine göre çalışana ödül verilecek de.... Kim bu tespiti yapacak, tespiti yapana nasıl güvenilecek..? Bir kişinin ağzından çıkmamalı bu kriter. Komisyonlar kurulmalı, Komisyon karar vermeli.. Mazallah !!! öyle idareciler var ki !! Söylemeye gerek yok, herkes biliyor.
  Cevapla Toplam 3 beğeni