Tüm Yorumlar

Yorumlar34

 • Uzakdurmak 8 ay önce Şikayet Et
  Bankadan kredi kullanmak akıl işi değil. Yani ha tefeciden borç almışsınız ha bankadan değişen birşey yok.en iyisi bankadan 1 lira bile kredi kullanmamak.tefeci olsun banka olsun kepçeyle alıp kaşıkla verirler.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • bankaci 8 ay önce Şikayet Et
  Yargısız infaz yapilmasin lütfen. Banka calisani olarak soyluyorum. Devlet bankasi olarak biz kredi veriyoruz bugün de dahil olmak uzere kredi kullandirimi yaptik yapmayada devam edecez insALLAH. Ancak faiz oranları cok yuksek. Bu sartlarda esnafin kredi cekemesi onlar icin sakıncalı odeyemediginiz kredi milletin parasindan emeginden gidiyor. Saygilar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Oğuzhan kardeş, 15 bin tl. nin faiz oranını sen % 3 ten hesaplamışsın. % de 1'den hesaplarsan 36 ayda toplam ödeyeceğin para 18.561,00 tl. yapıyor. Tabii Kamu Bankaları kredi faiz oranlarını % 1'e düşürürse.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Oğuzhan 8 ay önce Şikayet Et
  %40 maliyeti olan bir krediden sadece banka kazanır. 15000tl ye 36 ayda 27000tl ödersiniz. Nasıl gözleriniz açıldı mı?
  Cevapla
 • bankaci 8 ay önce Şikayet Et
  Yazilan yorumlara cevap verebilmek adina yaziyorum. 1. kredi faiz oranini dusurmek banka yonetim kurulunun kararina bagli. ben ucretli calisan biriyim. 2. mevcut piyasa kosullari goz onune alindiginda duruma bakarsak faiz oranlari henuz düşmez. ama biraz duzelme goruluyor bu sekilde devam ederse dusecektir. 3. esnaflar icin esnaf kredi koop. den kredi imkani ve ciftciler icin bir rakam ve Şuan piyasada inanılmaz mevduat açığı var lutfen paralarınızi devlet bankalarina yatirin ki size finans saglayabilsin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hakikat 8 ay önce Şikayet Et
  Bankacı rumuzlu kardeş, bizler burada sağ duyulu bir insan olarak hem ülkemizi hem de vatandaşlarımızı düşünmek zorundayız. 2017 yılında banka kredi faizleri 1,15 seviyesinde iken şu anda % 2,80 civarında. Yani anlayacağın % 250 oranında yükseltilmiş bir durumda. Kamu bankaları eğer vatandaşlara yardımcı olmak istiyorlarsa kredi faizlerini % 1 seviyesine çekmelidir. Şu anda vatandaşlarımız borcundan dolayı ailesinin iaşesini dahi sağlamayacak durumdalar.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Bankacı kardeş, kamu bankaları vatandaşlara yardımcı olmak istiyorlarsa o zaman faiz oranlarını 2017'de olduğu gibi % 1 seviyesine düşürsünler. Bu sayede diğer bankalarda ister istemez faiz oranlarını düşürmek zorunda kalacaklardır.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Banka çalışanı olduğunu söyleyen kardeş, ben bundan 1 ay önce bir özel bankaya kredi çekmek için gittim. Ama durumumun müsait olmadığını söyleyip kredi vermediler. İster inan ister inanma. Yalnız kamu bankalarının kredi verip vermediklerini de bilmiyorum.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde dünyanın en zenginleri arasına giren sayısızca holding ve şirket sahibi insanlarımız var. Bunlar ülkemize ve vatandaşlarımıza böyle bir günde yardım elini uzatmaları gerekirdi. En azından bir vatandaş olarak zor durumda olan vatandaşlarımıza düşük faizli uzun vadeli kredi sağlamış olsalardı, ya da ürettiği mamüllere zam yapmayarak aksine indirim yapmış olsalardı, daha iyisi zekatlarını fazlasıyla vererek yardımcı olmuş olsalardı, işte o zaman vatandaşlık görevini layıkıyla yerine getirmiş olurlardı.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Ben bankanın CEO'su olsam, şu anda ülkemizde yaşanan krizi fırsat bilip zor durumda olanlara en az 3 ay sonra ödemeli, düşük faizli, uzun vadeli kredi desteği sağlayarak, bu sebeple de kredi çekeceklerin sayısı çok olacağı için hem bankamın daha çok para kazanmasını sağlamış olurum, hem ülkemizin ve halkımızın sorunlarına destek olmuş olurum ve hem de bankam halk arasında takdire layık görülür ve gerekli merciler tarafından onur belgesi ile ödüllendirilir. Fırsatlar, ülkenin ve halkın zararına değil aksine yararına yapılırsa hem sen kazanırsın hem ülken, hem de halk kazanır.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Yasin 8 ay önce Şikayet Et
  Bankanın batışı çok uzun sürmez.
  Cevapla
 • adem 8 ay önce Şikayet Et
  dinimizin haram kıldığı işe girmeyelim arkadaşlar...bankalar kredi vermeyerek bir nevi harama bulaşmamızı engelliyorlar...kızacağımıza sevinmeliyiz..hepimiz müslümanız ve dinimizin emirlerini uymalıyız...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Haram olması konusunda sana aynen katılıyorum ama şu anda borç batağında olanlara, üretim için ham madde sıkıntısı çekenlere, borçlarından dolayı işçilerin maaşlarını ödeyemeyenlere, vatandaşın alım gücünün olmayışından kaynaklı ürettiği malı satamayan firmalara bankaların haricinde kim para verir sence. Tabi ki hiç kimse. Öyle değil mi. Eğer banka kredi faizleri % de 1 seviyesine düşürülürse o zaman bir çok sorunlar da ortadan kalkacaktır.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizdeki kamu bankaları zor durumda olan vatandaşlarımıza yardım etmiyorsa, o zaman özel sermayeli ve yabancı sermayeli bankalardan hiç kimse medet ummasın.
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Banka yöneticileri gerçekten çok zalimler. Hiç merhametleri yok. Sanki hiç ölmeyecekmiş ve ebedi dünyada kalacakmış gibi yaşıyorlar. Vatandaşlarımıza zor günlerinde yardım etmeyeceklerse o zaman ne diye varlar. İşleri güçleri para.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Bankalar, kredi çekmeye gelen müşterilerin önce diğer bankalardaki hesaplarını ve kredi notunu inceliyorlar. Eğer hesapları kredi vermeye müsait değilse ve de kredi notu da düşükse asla kredi vermiyorlar. Ülkemizdeki bankalar vatandaşlarımıza zor günlerinde yardım etmeyeceklerse o zaman yapılacak bir tek şey var, devletimiz ve tüm vatandaşlarımız bankalardan desteğini çekerek alternatif yardım sandıkları oluşturma gayreti içerisine girmelidirler. Bakın o zaman bankalar nasıl hizaya gelirler göreceksiniz.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Hakan Günver 8 ay önce Şikayet Et
  Bazı bankalar kasıtlı olarak ekonomiye çomak sokmaya çalışıyor çünkü yurt dışı bağlantıları daha cazip ekonomik ayrıcalık tanıyor. Bu bankalarla kesinlikle çalışılmamalı.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Trk 8 ay önce Şikayet Et
  Bankaların ipi dışarıda. Onun için bankalardan bu dönemde iyi niyet beklemek saflık olur
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • YEMLİHA 8 ay önce Şikayet Et
  ticaret odaları milyarlarca parası olan bir topluluk. ya devlete devredin yada üyelerinize düşük kar paylı kredi verin ki samimiyetinizi anlayalım paraları ne yapar bu odalar
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • osman 8 ay önce Şikayet Et
  bankadan kredi alabilen bir babayiğit varmı yakın zamanda.Bu oranlarla ticaret yapılamaz.Herşeyi göze alıp istese de Banka vermiyor zaten.Bunlar hangi alemde yaşıyor merak ediyorum.Piyasadan bu kadar kopuk olurmu odalar?
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Ali K. 8 ay önce Şikayet Et
  Haksız yere zorluk çıkaran bankalar ifşa edilsin. Bakalım bunların ipleri kimlerin elindeymiş; milletimiz bilsin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • hhpeker 8 ay önce Şikayet Et
  hep bankalar kobiler firmalar ya arkadaş bu ülkede yaşayan çalışan bireysel banka kredisi almış insanlarda mevcut. neden görmezden geliyorlar. onlar ne olacak. maaşlar eridi. yetiştiremiyorlar. her şey almış başını gidiyor. evdeki hesap çarşıya uymuyor. ödemekte zorlanıp, takibe düşecekler. buna da çözüm bulmaları gerekiyor. sonuçta bu insanlar bunun böyle olmasını istemediler, onlar yüzünden de bu sıkıntılar olmadı....
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • RECEP 8 ay önce Şikayet Et
  ODALAR VE BORSASALARIN KENDİ BANKALARINI KURMA ZAMANI ne zaman gelecek
  Cevapla Toplam 1 beğeni